17:19:02 - دوشنبه 23 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دوغ ایرانی عراقی ها را شیفته کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

رئیس جمعیت اقتصادی عراق به مزیت های صادرات کالا از ایران به کشورش اشاره و تاکید کرد: نزدیکی ایران به بصره و علاقه مردم عراق به مواد غذایی و نوشیدنی ها بویژه دوغ ایران، از نکات مهمی است که تجار باید به آن توجه کنند.
به گزارش روز دوشنبه سازمان توسعه تجارت، «الجنابی» در حاشیه نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بصره عراق افزود: با توجه به اینکه مواد غذایی یکی از نیازهای مهم بازار عراق محسوب می‌شوند، تجار ایران در این زمینه باید توجه بیشتری داشته باشند و برنامه‌ریزی کنند.
نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بصره عراق از 29 اردیبهشت به مدت 4 روز در بصره دایر است. 80 شرکت ایرانی فعال در زمینه‌‌های خودرو، قطعات خودرو،‌ محصولات و صنایع غذایی، ساختمان و تاسیسات، انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی)، لوازم خانگی، دارو و تجهیزات پزشکی، محصولات آرایشی و بهداشتی و… در این نمایشگاه شرکت کرده اند.
این مقام عراقی، نیاز کنونی بازار عراق را نوشیدنی‌های مختلف از جمله دوغ اعلام کرد و گفت: به دلیل نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و علاقه عراقی‌ها به دوغ و سایر نوشیدنی‌ها، تجار ایرانی باید از این فرصت استفاده کنند.
رئیس جمعیت اقتصادی عراق در ادامه تاکید کرد: تجار ایرانی باید به کیفیت کالاهای خود توجه ویژه داشته باشند زیرا مواردی بوده که کیفیت برخی کالاهای ایرانی بتدریج کاهش یافته است و این موضوع در تجارت تاثیر منفی می‌گذارد.
الجنابی در این رابطه توضیح داد: توصیه من به تجار این است که در افزایش کیفیت کالاهای خود تلاش کنند و در همه امور تجارت، به اصل صداقت و راستگویی به عنوان اولویت مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی، مصالح ساختمانی را از دیگر اولویت‌های بازار عراق دانست و گفت: تجار ایرانی باید بازار عراق را شناسایی کرده و براساس مطالعات میدانی، کالاهای مورد نیاز مردم عراق را به این کشور صادر کنند.

** توصیه‌های رییس اتاق بازرگانی بصره به تجار ایرانی
رئیس اتاق بازرگانی بصره نیز در حاشیه این نمایشگاه از تجار و بازرگانان ایرانی خواست امور صادراتی و وارداتی خود را از طریق اتاق بازرگانی انجام دهند تا ضمن حفظ حق و حقوقشان، بتوانند از نتیجه کار خود اطمینان حاصل کنند.
«مکی السودانی» برگزاری این نمایشگاه را فرصت خوبی برای آشنا شدن تجار ایرانی و عراقی دانست و گفت: می‌خواهیم تاجر عراقی با تاجر و بازرگان ایرانی بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.
رئیس اتاق بازرگانی بصره ادامه داد: به تجار و بازرگانانی که از سوی سرکنسولی ایران معرفی می‌شوند، بهترین خدمات را ارائه می‌دهیم ضمن آنکه موضوع مهم در این زمینه صداقت تجار است و اعتماد و اطمینانی که بین دو طرف باید وجود داشته باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب