9:45:53 - دوشنبه 23 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبرخوش اداره کل اطلاعات سمنان ؛ زمین گیرکردن یک باند بین المللی موادمخدر همراه با کشف و ضبط بیش از یک تن مرفین
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 مدیرکل اطلاعات استان سمنان گفت : در سال جاری با اشراف اطلاعاتی و مدیریت و پییگیری اداره کل اطلاعات این استان و با همکاری سازمان اطلاعات استان تهران از یک باند بین المللی بیش از یک تن مرفین کشف و ضبط شد.

سید عیسی موسوی روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت روز سربازان گمنام امام زمان (عج) با اشاره به دستگیری سه نیروی اصلی این باند افزود: با کشف این باند در مجموع هشت باند و شبکه توزیع مواد مخدر دستگیر و متلاشی شدند.
وی کانون اصلی این شبکه موادمخدر را کشور افغانستان دانست و اظهار داشت: این اداره کل با رویکرد شناسایی باند های کلان مواد مخدر و باندهای بین المللی این حوزه، محموله یاد شده را از مبدا تا مقصد شناسایی و در شهری ری کشف و ضبط کرده است.
.
وی رفع تصرف 76 هکتار به ارزش 164 میلیارد ریال در حوزه مسکن و شهرسازی و منابع طبیعی ، بازگشت ارقام اختلاس و صندوق ها به ارزش 40 میلیارد ریال، پیشگیری و اطلاع رسانی از انحرافات و تضییع حقوق بیت المال درقراردادها و تسهیلات به ارزش 150 میلیارد ریال، همکاری در وصول تسهیلات معوقات بانکی به ارزش 300 میلیارد ریال، شناسایی فرار مالیاتی و اخذ حقوق دولتی به ارزش 30 میلیارد ریال، شناسایی و برخورد باشرکت های هرمی، شناسایی و کمک در جهت رفع تصرف اراضی دولتی بیش از 350 هکتار، پیگیری مستمر در جهت پرداخت مطالبات در واحدهای تولیدی، برخورد با قاچاق کالا را از جمله اقدامات این اداره کل در سال 94 برشمرد.
مدیرکل اطلاعات استان سمنان کشف و ضبط 2 هزار و 237 کیلوگرم مواد مخدر صنعتی و سنتی از باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر ، شناسایی یک آشپزخانه تولید و توزیع شیشه در حوالی شهر سمنان، برخورد با جاعلان وغاصبین عنوان وزارت اطلاعات و بیت مقام عظمای ولایت و کشف 43 قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز را از دیگر اقدامات این اداره کل ذکرکرد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناموسوی با اشاره به نقش موثر اطلاع رسانی مردم و همکاری آنان با وزارت اطلاعات گفت: انتظار این اداره کل از مردم همیشه در صحنه این استان این است که این همکاری با این اداره کل را بیش از پیش ادامه داده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک، مراتب را به شماره 113 این نهاد اطلاع دهند.
وی هم افزایی مدیران دستگاه های اجرایی و قضایی استان سمنان با این اداره کل را بسیار مطلوب و تنکاتنگ دانست و افزود: یکی از مباحث این اداره کل موضوع اطلاع رسانی و آگاه سازی به موقع مسئولان اجرایی استان است که این راهبرد هر روز انجام می گیرد.
وی به توانمندیها و اشرف اطلاعاتی نیروی اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران و این استان در مباحث داخلی و بین المللی اشاره و اضافه کرد: این اداره کل با برگزاری نشست های مختلف توجیهی و پیشگیری، با نخبگان و علمی و عناصر سیاسی آنان را با شگردهای سرویس های اطلاعاتی در منطقه و کشورهای حریف آگاه می سازند.
وی مردمی شدن اطلاعات ، جذب حداکثری و دفع حداقلی ، رویکرد تقدم پیشگیری و صیانت ، وحدت و انسجام ملی با محوریت ولایت امر ، برخورد مقتدرانه با جریان سلطه و سرویسهای اطلاعاتی کشورهای هدف را از جمله راهبردهای وزارت اطلاعات برشمرد.
وی در ارتباط با راهبرد مردمی بودن این نهاد گفت : حضرت امام راحل فرمودند 36 میلیون نیروی اطلاعاتی در کشور باید تربیت شوند و امروز با همین رویکرد داریم از 80 میلیون نیروی اطلاعاتی بهره مند می شویم. 
وی ادامه داد : امروز به پشتیبانی همین نیروی اطلاعاتی 80 میلیونی توانستیم با عنایت الهی اشراف ایده آل و مطلوب به جریان تکفیری در داخل کشور داشته باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب