9:13:12 - دوشنبه 23 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تنها 35 درصد مدارس سمنان ایمن هستند
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان گفت: دانش‌آموز نباید با شعله مستقیم در ارتباط باشد.

ابوالفضل دربانی در جمع خبرنگاران ،از حذف بخاری‌های نفتی از سطح تمامی مدارس این استان خبر داد و اظهار کرد: در هیچ فضای آموزشی مرتبط با آموزش و پرورش حتی در دورافتاده‌ترین مدارس روستایی استان سمنان نیز از بخاری‌های نفتی استفاده نمی‌شود.

وی با اشاره به جدیت دولت تدبیر و امید در حذف بخاری‌های نفتی تصریح کرد: تنها در سه سال اخیر110 میلیارد ریال اعتبار صرف استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی در مدارس این استان شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان از استانداردسازی سیستم گرمایشی در 317 مدرسه استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 127 مدرسه که دربرگیرنده 815 کلاس درس است،وجود دارد که سیتم گرمایشی آنها کاملا استانداد نشده است که برای استاندارد سازی این مدارس نیز به 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

دربانی با بیان اینکه بخاری‌های گازی، استاندارد محسوب نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: در تمامی مدارس استاندادسازی شده از سیستم ‌های مرکزی و پکیج گازی و یا در برخی مناطق که فاقد گاز بودند از بخاری‌های برقی و تابشی استفاده می‌شود که دانش‌آموز هیچ ارتباط مستقیمی با شعله بخاری ندارد.

وی با اشاره به دیگر مضرات بخاری گازی در فضای آموزشی، اظهار کرد: سوخت این بخاری‌ها به گونه‌ای است که با متصاعد شدن مقداری co2 همراه است و این گاز بر میزان یادگیری دانش‌آموزان تاثیر سویی دارد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص مقاوم‌سازی مدارس تخریبی این استان گفت: حدود 65 درصد مدارس استان سمنان تخریبی یا فاقد استحکام لازم هستند به عبارتی 32 درصد این مدارس فاقد استحکام لازم و 33 درصد آن تخریبی است.

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان ادامه داد: مدارس فاقد استحکام لازم، مدارسی هستند که ظاهر خوبی دارند اما در شراطی خیلی خاص و زلزله ایمن نیستند.

دربانی از مقاوم‌سازی پنج مدرسه درز این استان در یک سال گذشته خبر داد و افزود: این مدارس در شهرستان‌های سمنان، دامغان و شاهرزود و میامی بودند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب