9:11:05 - چهار شنبه 18 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با تذکرات متوالی سمنان لاین صورت گرفت ؛ تفکیک کمبودآب پرجمعیت ترین شهراستان از دیگرمناطق استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان ، چالش کم آبی در استان را نگران کننده اعلام کرد و گفت : اگر مردم این استان صرفه جویی در مصرف آب را جدی نگیرند، آب در تابستان امسال جیره بندی خواهد شد.

محمد طاهری  با بیان این که مصرف آب در استان سمنان و حتی کشور را بیشتر از استانداردهای جهانی ذکر کرد و افزود: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی دمای هوا در تابستان امسال نسبت به سال گذشته چند درجه افزایش می یابد و ضروری است مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند.
وی اظهار داشت : آب مصرفی شهروندان شهرستان سمنان از یکصد حلقه چاه و 2 دهنه چشمه گل رودبار و روزیه تامین می شود که برای تامین نیاز های آبی بیش از 185 هزار نفر سمنانی به حفر چاه های بیشتری احتیاج است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان خاطرنشان کرد : در چاه ها و چشمه های تولید آب در شهرستان سمنان بیش از 750 لیتر بر ثانیه آب تولید می شود درحالی که نیاز مصرف سرانه مردم شهرستان سمنان 900لیتر بر ثانیه است.
طاهری اضافه کرد : حدود 150 لیتر برثانیه در شهرستان سمنان کمبود آب وجود دارد که با ارائه برنامه های کارشناسی در شورای حفاظت از آب مقرر شد بخشی از کمبود ها از طریق چاه های ادارات وسازمان هایی که در تابستان فعالیت
ندارند تامین شود.
وی ادامه داد : در ساعت اوج مصرف آب از شستن اتومبیل و آبیاری باغ های کشاورزی وخانگی خودداری شود و شهروندان با مدیریت ونظارت دقیق صرفه جویی در مصرف آب را جدی بگیرند.
طاهری تاکید کرد : مدیریت مصرف و احداث سایه بان برای کولر های آبی،مصرف آب این نوع از کولرها را تا 50درصد کاهش خواهد داد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان تصریح کرد : آبیاری فضای سبز شهری در صبح زود می تواند از تبخیر بیش از حد آب جلوگیری کند. 
به گزارش سمنان لاین ازایرناطاهری تصریح کرد : سرانه آب مصرفی شهروندان سمنانی نسبت به شهرستان های دیگر استان بسیار زیاد است و این امر مشکل کمبود آب شرب و کشاورزی را در این شهرستان ایجاده کرده است.
وی بیان داشت : در ذخیره گاه های آب آشامیدنی شهرستان سمنان تنها 40 درصد از میزان آب ذخیره شده باقی مانده است و باید با برنامه های بلندمدت ومیان مدت برای بحران کم آبی در استان تدابیری اتخاذ شود.

لازم به ذکر است معمولا در ارائه ی میزان کمبود آب در استان یا آمار کلی یا با قراردادن منطقه ای با کمبود حتی 2 لیتر برثانیه ای در کنار مرکزاستان مواجه بودیم که نوعی احساس کم رنگ شدن کمبودهای واقعی پرجمعیت ترین شهر استان یعنی شهر سمنان را در افکار عمومی  احساس میشد که خوشبختانه شاهد اصلاح این رویه با تذکرات چندباره سمنان لاین  هستیم.

نمونه ای از این دست را در لینک ذیل مشاهده کنید:

 

مشکل کمبود آب استانی است ،یکی از شهرها 2 لیتر و مرکز استان 260 لیتر کمبود آب !!!

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب