10:40:11 - دوشنبه 16 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
22طرح مخابراتی در سفر رئیس جمهور به سمنان به بهره برداری رسید
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات استان سمنان گفت: در سفر رئیس جمهوری به این استان سمنان 22 طرح مخابراتی حوزه های تلفن همراه، ثابت ، دیتا و شبکه با صرف 529 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

سید غلامرضا عرب هاشمی روز دوشنبه همزمان با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در گفت و گو با خبرنگاران افزود : مخابرات استان در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای افتتاح ویدئوکنفرانسی پروژه‌ها و راه اندازی و تجهیز سالن سامانه سامد(111) نقش مهمی را ایفاء کرد.
وی اظهار داشت: استان سمنان در این بخش به نسبت سایر استان هایی که رئیس جمهوری در آنجا حضور پیدا کرده، از استان های برتر شناخته شده است.
وی با بیان این که اکنون تعداد 217 روستای استان زیر پوشش اینترنت پر سرعت قرار دارند اظهار کرد: اکنون بیش از 9 هزار خط اینترنت پرسرعت در روستاهای این استان فعال هستند.
وی ادامه داد : در زمان حاضر بیش از 65 درصد بازار استان در اختیار این شرکت و بقیه در دست سایر شرکت ها است و استان سمنان در این حوزه برابر با استان تهران و پیشتاز است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات استان سمنان خاطرنشان کرد : پهنای باند اینترنت پرسرعت در استان که درسال گذشته 2/1 گیگ بود امسال به 2 گیگ افزایش یافته است و در تلاش هستیم تا کیفیت را نیز نسبت به گذشته ارتقاء دهیم.
هاشمی به پوشش 100درصدی تلفن‌همراه در جاده‌های اصلی این استان اشاره و اظهار کرد: میزان پوشش در جاده‌های فرعی استان بیش از 85 درصد است که استان در این حوزه نیز از استان‌های پیشرو در کشور است که از نرم بالایی برخوردار است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان سمنان از ارتقاء کیفی تجهیزات در این شرکت خبر داد و گفت: در همین راستا حدود 80 درصد تجهیزات و شبکه های مخابراتی و ارتباطی استان نوسازی و ارتقاء یافته است.
هاشمی رتبه شرکت مخابرات استان سمنان در حوزه تلفن ثابت در کشور را سوم اعلام کرد و گفت: اکنون ضریب نفوذ استان در این حوزه 2/48 درصد است.
وی از شمار مشترکان فعال استان سمنان را 719 هزار مشترک اعلام و گفت: استان سمنان از حیث ضریب نفوذ از جمله استان های نخست کشور است.
هاشمی از رصد روزانه نقاط کور ارتباطی از طریق یک تیم بهینه‌سازی خبر داد و گفت: این تیم به‌طور مرتب نقاط کور ارتباطی را رصد و آن ها را مرتفع می‌کند.
رئیس هیئت‌مدیره شرکت مخابرات استان سمنان به برنامه‌های این شرکت در سال جاری اشاره کرد و گفت: افزایش ارتقاء سایر تجهیزات و بروزرسانی آن ها از مهم ترین اولویت در مخابرات استان است.
وی، از راه‌اندازی کانون نخبگان و مشاوران در این شرکت با هدف جمع‌آوری ایده‌های نو و بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و اساتید و دانشجویان حوزه مخابرات و ارتباطات خبر داد و گفت: امیدواریم با راه اندازی این کانون ارتقاء سطح خدمات بیشتری را در این شرکت شاهد باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب