10:39:19 - دوشنبه 16 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمایه گذاری 19 طرح گردشگری استان سمنان توسط بخش خصوصی
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: 19 طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان دردست اجرا است.

محمد طاهریان  افزود: این طرح ها با حجم سرمایه گذاری بیش از یک هزار و 900 میلیارد ریال با زیربنای بالغ بر 143هزار مترمربع در حال اجرا هستند.
وی اظهار داشت :با بهره برداری این پروژه ها 604 اتاق و یکهزار و 208 تخت به ظرفیت تاسیسات گردشگری استان اضافه می شود و زمینه اشتغال 668 نفر نیز فراهم می‌شود.
وی به صدور هفت فقره موافقت اصولی و تمدید چهار موافقت اصولی تاسیسات گردشگری در سالهای 93 و 94 اشاره کرد و گفت: هشت طرح طی 2 سال گذشته تاکنون برای دریافت تسهیلات از منابع داخلی بانک‌های استان معرفی شده اند.
طاهریان با بیان این که در زمان حاضر بیش از 20 طرح گردشگری در دست پیگیری قرار دارد، افزود: در صورت واگذاری اراضی و صدور مجوزهای لازم، تا پایان سال جاری سه پروژه دیگر به تاسیسات در دست احداث افزوده می شود.
وی با بیان این که طی پنج سال گذشته، میزان سرمایه گذاری در ایجاد تاسیسات گردشگری استان سمنان 2 برابر افزایش یافته است ، گفت: در این مدت سه واحد بزرگ گردشگری به بهره برداری رسیده و هفت واحد گردشگری شامل هتل، اقامتگاه بوم گردی و سایر تاسیسات اقامتی و پذیرایی دردست بهره برداری قرار دارد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناطاهریان اجرای گازرسانی به مجموعه گردشگری اقامتی انگورستانی، اجرای بخشی از مسیر دسترسی به پیغمبران سمنان، اجرای بخشی از شبکه آبرسانی به پیرخوشدر، برق‌رسانی به تنگه داستان و تکمیل کمپینگ‌های گردشگری زائرسرای بیارجمند، ایوانکی و بیارجمند را از پروژه های انجام شده برشمرد.
وی با اشاره به ضرورت معرفی ظرفیت‌های استان سمنان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و نقش موثر اجرای همایش سرمایه گذاری اسفند ماه سال گذشته در تحقق این مهم، گفت: در این همایش 16 عنوان فرصت در 28 منطقه از استان معرفی و بیش از 22 تفاهم نامه با حجم سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد ریال منعقد شد.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، افزود: در صورت تحقق زمینه‌های اجرایی این تفاهم ها و بهره برداری از تاسیسات گردشگری مورد تفاهم، زمینه اشتغال پایدار بیش از 700 نفر فراهم می شود.
در استان سمنان 40 واحد اقامتی شامل چهار مهمانسرا، پنج هتل، پنج مهمانپذیر، دو هتل آپارتمان، هشت خانه مسافر، 15 اقامتگاه بوم گردی و یک کمپینگ زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان فعال است.
ظرفیت کل اقامتی در استان سمنان یک هزار و 500 نفر با حدود یک هزار تخت است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب