18:32:50 - شنبه 14 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خسارت بیش از77میلیارد ریالی سیل به شهر سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 شهردار سمنان مقدار خسارت وارده سیل روز سه شنبه شب هفته گذشته در این شهر را بیش از 77 میلیارد ریال اعتبار اعلام کرد.

حسین موسوی افزود : این مقدار خسارت در مجموع به بخش های تاسیسات ، آسفالت ، معابر ، فضای سبز و پل های موجود شهری وارد شده است.
وی مقدار خسارت وارده به بخش های مختلف این شهرستان را جداگانه ارایه نکرد.
وی تامین این مقدار خسارت را از مسئولان امر خواستار شد و گفت : برای رفع چالش های یادشده نیاز به تخصیص این مقدار اعتبار است که باید از سوی مسئولان تامین شود. 
وی همچنین بر ضرورت تامین اعتبارات کافی برای سیل زدگان این شهرستان تاکید کرد.
شهردار سمنان با بیان این که جنوب این شهر بیشترین خسارت را در سیل اخیر متحمل شد ، گفت : متاسفانه در سیل اخیر شیب منطقه از شمال به جنوب شهر بود و همه نزولات آسمانی به این منطقه هدایت شده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی مقدار سطوح بافت فرسوده این شهرستان را 250 هکتار اعلام و اضافه کرد : واحد های مسکونی بالای 100 سال در این بافت فرسوده در این سیل آسیب جدی دیده است. 
موسوی به تعداد واحد مسکونی تخریبی در این سیل اشاره نکرد و گفت : شهرداری در این حادثه به پنج خانواده سیل زده که 100 درصد خانه هایشان تخریب شده بود، در واحدهای مسافرتی و اقامتی خود اسکان داده است. 
وی به حضور همه جانبه نیروهای این نهاد در سیل اخیر اشاره و اضافه کرد: نیروهای امدادی این نهاد به محض اطلاع از گرفتار شدن سه خودروی عبوری در پل زیرگذر خیر آباد و در صحنه، سرنشینان خودروها را از غرق شدگی نجات دادند.
شهرداری سمنان تصریح کرد : این نهاد با بسیج نیروی واحدهای مختلف خود از ساعت 20 :30 دقیقه روز وقوع سیل در این شهرستان تا روز بعد همه نقاط شهر به کمک خودروهای عبوری و خانواده و محدوده بافت قدیم شهر شتافتند
تمام چاه های جذبی آب های سطحی منطقه را احیا کردند.
بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی میانگین نزولات جوی در طول سال در شهرستان سمتان 120 میلی متر ثبت شده و این مقدار در روز سه شنبه زمان وقوع سیل 29 میلی متر گزارش بوده است.
محموع وسعت شهرستان سمنان 2 هزار و 600 هکتار است که از این مقدار 250 هکتار بافت فرسوده و 240 هکتار یافت تاریخی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب