20:09:34 - جمعه 13 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
« حضور در آرامگاه شیخ علاالدوله سمنانی » انتظار دکتر کواکبیان از رئیس جمهور در سفر به سمنان که برآورده نشد!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین/ روز استان سمنان با حضور شماری از مسئولان، شخصیت های فرهنگی و دانشگاهی و اهالی رسانه استان روز جمعه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

 مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو انجمن مفاخر استان سمنان در این آئین در سالن مناسبت های فرهنگی مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب گفت: توسعه فرهنگ در سایه توسعه خرده فرهنگها رخ می دهد و این اتفاق در استان سمنان افتاده است.
محمدمهدی احمدی، سمنان را استان تدین و عقلانیت عنوان و خاطرنشان کرد: استفاده از خرده فرهنگها و ظرفیتها برای توسعه فرهنگ، از ویژگی های استان سمنان است.

وی گفت: فلسفه برگزاری روزهای استان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را تقدیر از چهره ها و معرفی فرهنگ استان ها به مردم نقاط مختلف کشور است.
وی با بیان این که در کشور از ظرفیتهای فرهنگی، هنری، علمی برای معرفی آن ها استفاده نشده است ،تاکید کرد: نشستهای استان ها زمینه ای برای معرفی فرهنگی استان ها به دیگر مردم کشور است.
محمدرضا میرزایی معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان دراین آئین سمنان را استانی فرهنگی با چهره های شاخص و مطرح عنوان کرد که در پیشبرد فرهنگ کشور نقش داشته اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: سمنان با 75 واحد چاپخانه ای، 26 ناشر دارد.
محمدرضا سوقندی با اشاره به رونمایی از سرود استان سمنان و رونمایی از 2عنوان کتاب دراین آئین، افزود: برگزاری همایش پژوهشی بین المللی موسیقی استان سمنان از سوی هنرمندان درحال برنامه ریزی است.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا،وی ادامه داد: نمایشگاه آثار متخصصین هنرمند از برنامه های اداره کل ارشاد سمنان درآینده است.
وی با اشاره به ویژگیهای فرهنگی و هنری استان سمنان افزود: وجود فرهیختگانی مانند عبدالرفیع حقیقت با انتشار 121 عنوان کتاب که 21 عنوان آن مربوط به استان سمنان است، نماد غنای فرهنگی این استان است.
منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی، سمنان را استان دیوانسالاران در تاریخ برشمرد و اضافه کرد: این خطه 480 سال پایتخت اشکانیان بوده است.
مصطفی کواکبیان گفت: این خطه مهد بزرگانی چون بایزید بسطامی، علاالدوله سمنانی، ابن یمین فریومدی، ابوالحسن خرقانی و.. است.
وی افزود: آرامگاه شیخ علاالدوله سمنانی درمنطقه بیابانک و درنزدیکی زادگاه دکتر روحانی رئیس جمهوری است و انتظار می رفت دکتر روحانی در سفر به سمنان به آرامگاه این عارف سری می زد.
نویسنده و چهره فرهنگی سمنان در این آیین با اشاره به تاثیر تاریخ نگاری و کار فرهنگی گفت: سمنان کانون بزرگان عرفان است.
عبدالرفیع حقیقت با انتقاد از وضعیت آرامگاه عارف نامی علاالدوله سمنانی در منطقه بیابانک، از دکتر روحانی رئیس جمهوری خواست به وضعیت این آرامگاه رسیدگی کند و گفت: این کار از تمام امور دیگر برای دکتر روحانی، بیشتر شهرت می آورد.
تقدیر از چهره های فرهنگی سمنانی، رونمایی از کتاب 2 جلدی برگزیده داستان های جشنواره ملی داستان های کبوتر حرم در دوره دهم و یازدهم، معرفی کتابها و مولفان برتر 2سالانه کتاب استان، شعرخوانی تعدادی از شاعران بخشی از برنامه های روز استان سمنان در نمایشگاه 29کتاب تهران بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب