9:43:47 - پنجشنبه 12 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان می‌تواند کاندیدای استان برتر در زمینه مناسب‌سازی باشد
کانال تلگرام سمنان لاین

رئيس دبيرخانه ستاد هماهنگي و پيگيري مناسب‌سازي كشور با تمجید از توجه ویژه مسئولان استان سمنان به طرح مناسب‌سازی، گفت: سمنان می‌تواند کاندیدای استان برتر در زمینه مناسب‌سازی باشد.

 ابراهيم كاظمي مومن سرايي در اولين جلسه كميته مناسب سازي استان سمنان در سال ۹۵ با بیان اينكه استان سمنان در بين استان‌هاي كشور از رتبه خوبي در زمينه مناسب‌سازي برخوردار است بيان کرد: با توجه به وضعيت شهري اين استان مي‌توان كانديداي نمونه شدن در زمينه مناسب سازي را داشته باشد .
وی ميزان تحقق مناسب سازي در استان را 49 درصد اعلام کرد و افزود: اين درحالي است كه بالاترين درصد انجام مناسب سازي در كشور به 59درصدنمي‌رسد .
كاظمي مومن سرايي، صدا و سيما و اصحاب رسانه را از مهمترين اركان ستاد مناسب سازي برشمرد و از آنها خواست تا در اين زمينه اطلاع‌رساني دقيق و كافي را به مردم داشته باشند .
مدير كل بهزيستي استان سمنان نيز با بيان اينكه حقوق شهروندي مي بايست براي تمام افراد جامعه يكسان باشد گفت: با مناسب سازي شهري مي‌توان حضور معلولين را در كنار تمام افراد جامعه حس کرد .

عليرضا ايزدپور ضمن ارائه گزارشي از وضعيت مناسب‌سازي در شهرستان‌هاي استان از مسئولان ذیربط خواست برای مناسب‌سازی معابر شهری و تداوم این روند با این دستگاه همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی به عنوان متولی جامعه هدف معلولان، ناظر بر اجرای صحیح این طرح است، افزود: بهزیستی بر ساخت و ساز و همچنین طرح‌های مناسب‌سازی نظارت می‌کند.
به گزارش خبرنگار ایسنا؛ طرح مناسب‌سازی اماکن عمومی در سال 83 در مجلس شورای اسلامی  و در قالب طرح جامع حمایت از توانجویان موسوم به”قانون حمایتی معلولان” به تصویب رسید اما متاسفانه با وجود گذشته حدود 12 سال از تصویب این طرح، هنوز اجرای کامل آن مغفول مانده است.

بر اساس این طرح همه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، دستگاه‌ها، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظف شدند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها، اماکن عمومی، معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل کنند که امکان دسترسی و بهره‌مندی از آنها برای جانبازان و معلولان همچون افراد عادی فراهم شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب