12:46:21 - سه شنبه 10 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساختار اجرايي اقتصاد مقاومتي در شهرستان شاهرود اعلام شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین / با تشكيل ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در استان، ساختار اجرايي اين ستاد در شهرستان شاهرود نيز مشخص شد.

 معاون عمراني و برنامه ريزي فرماندار شهرستان شاهرود، روز سه شنبه و در جلسه شوراي اداري اين شهرستان گفت: ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان، دبير خانه اين ستاد واقع در سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي شهرستان، از اركان نظام تشكيلاتي اين ستاد هستند.
حسن تركماني با اشاره به استقرار دبيرخانه ستاد شهرستان در فرمانداري شاهرود، تصريح كرد: اين ستاد داراي چهار كارگروه هماهنگي در امور اقتصادي، امور عمراني و زيربنايي، امور پژوهشي، فناوري و تحول اداري و همچنين امور اجتماعي و فرهنگي است.
وي افزود: كميته تخصصي آب نيز با توجه به اهميت آن به رياست معاون استاندار سمنان در كارگروه عمراني تشكيل مي شود.
به گزارش سمنان لاین ازایرنامعاون فرماندار شاهرود، ايجاد يكپارچگي و پيوستگي نظام مند بين مديران با فرهنگ، روحيه و مديريت جهادي و پرهيز از بخشي‌نگري و محلي‌نگري با تقسيم كار تخصصي را يكي از رسالت هاي اين ستاد عنوان كرد و گفت: ايجاد همگرايي و وفاق و عزم شهرستاني در بين مسئولان قواي سه گانه در مسايل اساسي اقتصاد مقاومتي، پذيرش مسئوليت پاسخگويي جمعي و افزايش خطر پذيري مديران و مسئولان در حل مسائل اساسي و استفاده از تمامي ظرفيت هاي علمي و اجرايي شهرستان از جمله ديگر رسالت هاي اين ستاد است.
تركماني بررسي و تصويب تشكيلات و وظايف، اولويت ها، اقدامات و برنامه هاي عملياتي كارگروه هاي اجرايي با ملاحظات شهرستاني در چارچوب اسناد استاني، ملي و بالادستي را از مهم ترين وظايف ستاد فرماندهي عنوان كرد و گفت: ابلاغ رهنمودهاي كلي، هدايت و گرفتن تصميم هاي اجرايي لازم از ديگر وظايف مهم ستاد فرماندهي در شهرستان است.
همچنين در دومين جلسه شوراي اداري شهرستان شاهرود، امام جمعه شهر روديان با گراميداشت روز پاسدار خاطر نشان كرد: شخصيت والاي امام حسين (ع) سبب نقش برتر او در ميان ايمه اطهار (ع) است.
حجت الاسلام والمسلمين عباس معصومي با بيان اينكه پس از ارتحال پيامبر اكرم (ص) طي نيم قرن ديني به مردم معرفي كردند كه در آن بتوان به راحتي مرتكب گناه شد، ابراز داشت: اين چنين بود كه توانستند 30 هزار نفر را با نيت حفظ دين رسول خدا بسيج كنند تا فرزند وي را به شهادت رسانده و راهي بهشت شوند.
وي رمز بقا و ضمانت اجرايي دين اسلام را حضور امام حسين (ع) دانست و افزود: ايشان با خون خود درخت خشكيده اسلام را آبيار كرده و به آن جان دوباره دادند.
رئيس شوراي اسلامي شهر شاهرود نيز به مناسبت گراميداشت روز شوراها، با اشاره به ريشه قرآني آن ها ابراز داشت: دستور تشكيل شوراها در نخستين روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي نشان از توجه ويژه امام راحل (ره) به اين موضوع است.
رمضانعلي باقري با تجليل از جوان گرايي تأكيد كرد: وظايف شوراها قانون گذاري است بنابراين نيازمند حضور افراد با تجربه و سابقه كاري بيشتري است.
وي تعداد مصوبات سال گذشته شوراي شهر شاهرود را 677 مورد عنوان و تصريح كرد: اين تعداد مصوبات در زمينه هاي مختلف عمراني، فرهنگي، ورزشي و عوارض بوده و تاكنون 90 درصد آن ها اجرايي شده است.
باقري با اشاره به حضور مداوم حداقل يكي از اعضاي شورا در محل شوراي شهر براي حل مشكلات مردم اضافه كرد: اين تصميم بازخورد بسيار خوبي از سوي مردم داشته و در پايان هر ماه نيز تمام اعضاي شوراي شهر با حضور در يكي از مساجد سطح شهر به مشكلات مردم گوش مي دهند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب