13:48:47 - دوشنبه 9 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حال و روز ناخوش توسعه ی آموزش عالی در مرکزاستان / دانشگاه سمنان را دریابید!
کانال تلگرام سمنان لاین

در چند روز گذشته توسعه آموزش عالی در تمامی شهرستان های استان وعلی الخصوص مسئولین محترم آنها یکی از دغدغه ها و مطالبات جدی آنها بود که علیرغم سیاست دولت تدبیر مبنی برکیفی سازی دانشگاهها ، بدرستی مدیران ارشد شهرستانها و رئوسای فعال دانشگاه های آنها با شناخت از شرایط موجود علاوه بر موضوع مهم کیفی سازی بر افزایش فضای کالبدی و توسعه ی کمّی تأکید کردند.

 

در همین راستا داریوش طاهری  در نشست بررسی وضعیت آموزش عالی شهرستان گرمسار از ایجاد شرک دانشگاهی در این شهرستان خبرداد که خوشبختانه موجی ازشادی را برای مردم این بخش از استان رقم زد.

 

«فرماندار گرمسار بابیان اینکه مدیریت استان و شهرستان برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه آموزش عالی در شرق استان سمنان دارند از پیگیری برای توسعه رشته‌های تخصصی در مرکز آموزش عالی گرمسارهم خبر داد .»

 

معاون فرماندار شهرستان شاهرود هم گفته اند ؛ « در سفر اخیر ریاست جمهوری درخواست کردیم تا شاهرود به‌عنوان شهر دانشجویی معرفی شود که قرار است پاسخ این درخواست پس از بررسی های کارشناسانه به شهرستان اعلام شود .»

 

که امیدواریم هرچه زودتر پاسخ مثبت مسئولین وزارت علوم را بشنویم و با وجود دکتر فرهادی بعنوان وزیر علوم که از هم استانی های شاهرودی ما میباشند چنین اتفاق مبارکی دور از ذهن نیست.

 

 ابوالفضل حسن بیگی منتخب مردم دامغان در مجلس هم  ایجاد دانشگاه علوم پزشکی را از مطالبات این شهرستان مطرح کرده  که نقش اساسی در رفع مشکلات مردم دامغان در حوزه درمان ایفا خواهدکرد.

 

سمنان لاین ضمن قدردانی از منتخبان، فرمانداران و دیگر مسئولان شهرستان های استان فقط یک پرسش را برای مسئولین مرکز استان مطرح می کند و آن اینکه ؛

مدیران ارشد مرکزاستان و مسئولین محترمش برای توسعه ی آموزش عالی این شهرستان چه برنامه ای دارندو تا کنون کدام مطالبه ی مردم را در این حوزه به زبان آورده اند؟

گویی بر دریای تنعم و امکانات قرار داریم و خود بی خبریم.

مگرنه اینکه تا چندی قبل قراربرایجاد شهرک دانشگاهی در سمنان بود؟

 

مگرنه اینکه ایجاد دانشگاه صنعتی سمنان تا مراحل پایانی اعطای مجوز طی شد و ناگهان منتفی شد؟

 

مگرنه اینکه دانشکده داروسازی در تمام کشور در مراکزاستان هاست بغیر از استان سمنان ؟

 

و صدها مگر نه اینکه های دیگر که بازگوکردن آنها چیزی جز تکدرخاطر مخاطبین محترم نخواهدبود.

 

چگونه است معاون فرماندار شاهرود با چنین رویکرد مثبتی در وسط میدان قرار دارد ولی بسیاری از  نخبگان شهرمان حتی معاونین محترم فرمانداری سمنان را نمی شناسند یا کلامی از آنها را نشنیده اند!

 

آیا  فرماندارمحترم ، نماینده فعلی و تا چند روز آینده منتخب مردم سمنان در مجلس هم   توسعه آموزش عالی مرکزاستان را با همین مدیریت فعلی دانشگاه سمنان ادامه خواهند داد؟

 

رئیس دانشگاهی که اکثر موثرین شهر و دلسوزان سمنان عزیز  از عملکرد ایشان به هیچ عنوان رضایتی نداشته و ندارند زیرا چنان در افکار بسته ی مدیریتی خود گرفتار شده که به هیچ روی نمی توان روزنه ای از گشایش را تصور نمود!

 

 آیا حضور ریاست فعلی دانشگاه سمنان افق روشنی را پیش روی شما قرار داده یا به گواه دلسوزان و کسانیکه ازابتدا با مشکلات طاقت فرسای گذشته در کنار  این نهال نوپا بوده اند ، سالها باید درپی جبران عقب افتادگی های این مقطع و افول آن باشیم؟

 

لذا انتظار میرود  بامحوریت استاندار سخت کوش، فرماندارمحترم مرکزاستان ، منتخب مردم سمنان در مجلس و هماهنگی با مسئولان وزارت مربوطه  هر چه سریع تر جهت خروج تنها دانشگاه مادر استان ازاین وضعیت با تغییر ریاست فعلی ( صدالبته لحاظ حفظ حرمت ها لیکن نه به بهای تضعیف موقعیت دانشگاه )  و حضور مدیری با داشتن  برنامه در جهت بازگشت این دانشگاه برمسیر توسعه درتمامی ابعاد اقدامی عاجل صورت پذیرد.

 

عکس زیبا و معنادار خبرنگار سمنان لاین ازهنربخش رئوف در کنارفرهادی وزیر علوم ( دانشگاه سمنان)

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب