18:23:25 - یکشنبه 8 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
2 واحد اقامتی در شاهرود بهره‌برداری می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

حسین خواجه‌بیدختی اظهار کرد: دو واحد اقامتی نیمه نخست امسال در شهرستان شاهرود به بهره‌برداری می‌رسد که شامل یک مهمان‌پذیر در شاهرود و یک هتل در بسطام است که در حال حاضر هتل بسطام 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری شاهرود به‌ خصوص شهر بسطام گفت: به دنبال ثبت مجموعه بسطام در فهرست میراث جهانی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان به ظرفیت قابل توجه صنایع‌دستی شاهرود به‌ ویژه مناطق جنوبی این شهرستان در زمینه تولید فرش و گلیم اشاره کرد و افزود: مکان بازارچه دائمی صنایع‌دستی در شاهرود مشخص شده است و به‌زودی کار تکمیل و بهره‌برداری از این مرکز آغاز می‌شود.

خواجه‌بیدختی با بیان اینکه حوزه گردشگری و میراث فرهنگی به‌ عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه استان سمنان در کنار صنعت و کشاورزی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این امر وظیفه ما را سنگین‌تر از گذشته می‌کند.

وی گفت: در دو سال اخیر به حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری توجه ویژه‌ای شده است و مدیران ارشد استان و کشوری خواستار رونق گردشگری هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه در حال حاضر حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان سمنان حدود سه هزار میلیارد ریال است، ادامه داد: این سرمایه‌گذاری‌ها شامل برخی پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصدی است.

خواجه‌بیدختی با تأکید بر جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: جنگل ابر چند متقاضی دارد، کاروانسراهای شاهرود و منطقه توران قابلیت جذب سرمایه‌گذار را دارند و کاروانسرای میاندشت به‌زودی تحویل بهره‌بردار بخش خصوصی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان از ظرفیت‌های خوبی در زمینه بوم‌گردی برخوردار است، ادامه داد: بوم‌گردی بهترین الگو برای استفاده بهینه از خانه‌های تاریخی و سنتی است و می‌تواند به یکی از جاذبه‌های گردشگری استان مبدل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه امسال 30 واحد، متقاضی راه‌اندازی واحد بوم‌گردی در استان هستند، گفت: از طریق صندوق کارآفرینی امید به این افراد تسهیلات مناسب پرداخت می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب