6:29:35 - یکشنبه 8 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان : درآمد ۲۰ میلیارد دلاری قاچاق کنندگان کالا و ارز
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندارسمنان تاکید کرد : معضل قاچاق کالا و ارز در کشور با راه اندازی دولت الکترونیک و افزایش نظارت و بازرسی ها در مرز ها، ریشه کن خواهد شد.

 

محمدرضا خباز روز شنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز در سالن غدیر استانداری افزود :قاچاق کنندگان کالا و ارز در کشور سالانه بیش از 20 میلیارد دلار درآمد دارند و تا زمانی که این معضل ریشه کن نشود، اقتصادی پویا و افزایش توسعه اتفاق نخواهد افتاد.

وی اظهار داشت: نصب سیستم کنترل سرعت و استفاده از ابزار های جدید اطلاعاتی در کشور می تواند در کاهش قاچاق کالا و ارز مفید باشد.

وی به راه اندازی آزمایشی دولت الکترونیک در این استان در سال جاری اشاره و اضافه کرد : باید قوی ترین اشخاص از نظر تفکر مدیریتی را برای مبارزه با قاچاق و ارز را انتخاب کرد تا قدرت ایستادگی در برابر متخلفان را داشته باشند.

خباز ادامه داد : سیستم های نظارتی سنتی در حال اجرا اکنون کارایی خود را از دست داده است و جلسات و کمیسیون های مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان باید جهت دار باشد تا عملکرد جلسات در کوتاه مدت و دراز مدت احساس شود.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالاها و ارز استان سمنان، برگزاری همایش های استانی در حمایت از کالا های داخلی، ایجاد کارگروه های آموزشی ارتقإ فکری مردم و همایش های استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از مهم ترین برنامه های این کمیسیون در سال جاری برشمرد.

حسین سلامی راد خاطرنشان کرد: استان سمنان از نظر ارائه آمار های مبارزه با قاچاق در کشور در رده اول قرار دارد.

وی به امضا تفاهم نامه مبارزه با پدید قاچاق کالا و ارز برای افزایش شناخت مردم اشاره و اضافه کرد: همکاری با کانون فرهنگی ،فکری کودکان و نوجوانان و حوزه هنری انقلاب اسلامی از جمله مهم ترین تفاهم نامه هاست.

وی اظهار داشت : قاچاق مشروبات الکلی و مواد محترقه در استان سمنان در سال 94 نسبت به سال 93 به ترتیب 69 و 99 درصد افزایش نشان می دهد که این آمار بسیار چشمگیر است.

به گفته وی بیش از یکصد کارگاه آموزشی برای آشنایی مردم با قاچاق کالا و ارز در استان سمنان برگزار شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب