20:29:20 - شنبه 7 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استادان برتر دانشگاه علوم پزشكي سمنان تجليل شدند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

آيين تجليل از استادان برتر دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني استان سمنان روز شنبه در تالار رازي دانشكده دندان پزشكي اين دانشگاه برگزار شد.

 معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان در اين آيين گفت: ايجاد مرجعيت علمي و افزايش كميت و كيفيت در حوزه سلامت با ابلاغ بسته 12 بندي تحول در نظام آموزشي در دانشگاه ها فراهم خواهد شد.
نويد دانايي افزود : بسته 12 بندي طرح تحول سلامت، زمينه آينده نگري در مرجعيت علمي و بازسازي در ساختار عملكرد دانشگاه ها و كارآفريني و افزايش بهره گيري از علوم دانش بنيان را فراهم خواهد كرد.
وي اظهار داشت: دانشگاه ها بايد براساس مزيتهاي منطقه اي و رشته اي پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي داشته باشند و استان سمنان با برخورداري از فضا هاي طبيعي و گياهان داروئي و مطالعه علمي بايد از اين لحاظ در كشور شاخص باشد.
به گزارش سمنان لاین ازايرنا دانايي اضافه كرد : دانشگاه علوم پزشكي استان با تلاش هاي مستمر دانشجويان و استادان توانسته است دررشته هاي علوم پايه و پيش كارورزي رتبه هاي خوبي در كشور بدست بياورد كه اين رتبه ها در طول تاريخ احداث دانشگاه علوم
پزشكي سمنان بي سابقه است.
وي با بيان اين كه در سال گذشته اعضا هئيت علمي اين دانشگاه نسبت به سال گذشته 27درصد افزايش داشته است ، خاطرنشان كرد: 30نفراز استادان و دانشجويان موفق به افزايش ارتقإ علمي در كشور شدند.
معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي سمنان توسعه فضا هاي آموزشي و پژوهشي از جمله اهداف اين دانشگاه در سال جاري برشمرد و گفت : ساخت خانه بهداشت در دامغان و احداث دانشكده گياه پزشكي در سرخه از مهم ترين برنامه ها و عملكردها در اين زمينه است.
دانايي گفت : گسترش عدالت نظام آموزشي و درماني و تمركز زدايي در نظام عالي سلامت از برنامه هاي مهم بسته طرح تحول نظام سلامت است كه بايد با برنامه ريزي هاي دقيق عملياتي شود.
وي با اشاره به احداث دانشگاه هاي مجازي در كشور خاطرنشان كرد: زمينه احداث وطراحي اين نوع دانشگاه پزشكي در استان نيازمند تدارك ،تدوين ومنابع فيزيكي و انساني سرشاري است.
دانايي اضافه كرد : براساس نياز هاي منطقه اي، استان سمنان يكي از استان هاي نمونه براي مطالعه در زمينه هاي سرطان شناسي و گياهان داروئي در نظر گرفته شده است كه دانشگاه علوم پزشكي مطالعات دقيقي را در رابطه با آن
شروع كرده است.
190 نفر استاد با درجه هيات علمي در دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان فعاليت مي كنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب