7:04:13 - چهار شنبه 4 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل میراث فرهنگی سمنان خواستار استفاده سازمانهای مردم نهاد در حفاظت از آثارتاریخی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 سمنان لاین _ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان گفت: یگان حفاظت از آثار تاریخی این استان با همکاری سازمان های مردم نهاد می توانند نقش موثری در حفاظت از آثار تاریخی استان داشته باشند.

 

حسین خواجه بیدختی روز چهارشنبه در دیدار با فرمانده و شماری از اعضای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان، با قدردانی از فعالیت های انجام شده در این حوزه افزود: فرمانده جدید یگان حفاظت آثار تاریخی استان در مدت کوتاه حضور خود در این بخش توانسته است، تحول و انسجام در بین نیروهای یگان ایجاد کند.

وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای حفظ مواریث فرهنگی، اظهار داشت : امکانات سخت افزاری موجود پاسخگوی مسئولیت خطیر یگان حفاظت آثار نیست و باید از ظرفیت مردمی در این بخش، بیشتر استفاده شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنابیدختی یکی از برنامه های این اداره کل در سال جاری را تجهیز وسایل مورد نیاز و بهسازی وسایل نقلیه نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان اعلام کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از ساماندهی نیروهای وظیفه در اداره کل نیز قدردانی کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در این دیدار افزایش صیانت و حفاظت از آثار تاریخی استان را از برنامه های این یگان برشمرد.

سرهنگ محمدرضا افضلی تصریح کرد : اعزام به موقع گشت های روزانه، هفتگی و ماهانه از بناهای تاریخی، دریافت گزارش های خبری از منابع فعال و هم افزایی با مراجع درون و برون سازمانی برای حفظ آثار از جمله برنامه هاست.

وی ادامه داد : پیگیری برای شناسایی، جذب و گزینش و تکمیل کادر عوامل اجرایی یگان و برنامه ریزی برای ارتقای آموزش عوامل اجرایی از دیگر برنامه هاست.

اعضای یگان حفاظت از آثار تاریخی شهرستان های استان سمنان نیز در این دیدار به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند.

از مجموع بیش از یکهزار اثر تاریخی شناسایی شده در استان سمنان حدود 800 اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب