7:27:11 - سه شنبه 3 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث مرکز سوانح و سوختگی وبیماریهای سرطانی سمنان نیازمند پیگیری چه کسی میباشد؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین _ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان سمنان ، نبود مرکز سوانح و سوختگی و مرکز مبارزه با بیماری های سرطان را یکی از مشکلات اصلی این استان ذکر کرد و گفت : پیگیری ایجاد این دو مراکز درمانی فراتر از سطح استانی به حمایت های بیشتر دولتی نیاز است.

 

مهدی شادنوش  افزود : تاکنون فقط 30 درصد این مراکز با امکانات دانشگاه و خیرین پیشرفت داشته است و برای تکمیل آن به حمایت های دولتی بیشتری نیازمندیم.( سمنان لاین : همانطور که مخاطبین محترم در ذیل مشاهده خواهند کرد اعتبارات خوبی برای بخش های درمانی و حتی غیر درمانی این دانشگاه لحاظ شده و می شود که جای بسی خرسندی دارد اما تا به این مراکز مهم استان در حوزه درمان می رسیم سخنانی ازجنس متفاوت شنیده میشود که موجب تأمل است . 

در اینجا فقط یک پرسش اساسی از شادنوش در اذهان متبادر میشود و آن اینکه اگر شما موظف به پیگیری تأمین اعتبار از وزارت متبوع خود نیستید پس چه کسی میباشد؟)

وی به مقدار اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح درمانی اشاره نکرد. 

وی تکمیل بیمارستان مهدیشهر را از جمله طرح های مهم حوزه درمانی استان برشمرد و اظهار داشت : ساخت 

بیمارستان 15 خرداد مهدیشهر از سال 89 شروع شده و تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. 

وی با اشاره به اینکه تمرکز اصلی این دانشگاه طرح های شروع شده در دولت تدبیر و امید است، خاطرنشان کرد: به طور مثال، کلینیک های تخصصی شهرهای گرمسار، سمنان و مهدیشهر، با بهترین شرایط و استانداردهای روز در حال ساخت است. 

شادنوش دیگر طرح های درمانی استان سمنان را ساخت 2 خوابگاه 400 نفره در دانشکده پیراپزشکی سرخه با اعتبار بیش از 80 میلیارد ریال اعلام کرد. 

وی تصریح کرد : دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان درصدد احداث یک خوابگاه 200 نفره در دانشکده بهداشت دامغان و توسعه و گسترش رشته های آموزشی در همه مقاطع دانشگاهی در سطح استان است. 

* رضایت 85 درصدی مردم سمنان از حوزه سلامت 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان سمنان اظهار کرد: بنا به گزارش های شرکت های بیمه گر، میزان رضایت مندی مردم از حوزه سلامت در این استان 85 درصد است که رضایت مندی قابل توجه مردم را در بخش های ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات نشان می دهد. 

وی با اشاره به برنامه های طرح تحول سلامت افزود: هم اکنون 47 متخصص در 9 رشته به صورت مقیم در بیمارستان ها، مشغول خدمت رسانی هستند. 

شادنوش به وجود 9 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در استان سمنان به منظور اجرای طرح تحول سلامت برای ارائه خدمات به مراجعه کنندگان اشاره و اضافه کرد : در اجرای طرح ماندگاری پزشکان در مناطق محروم 75 متخصص در 16 رشته ارائه خدمات می کنند. 

وی یادآور شد : ضریب اشغال تخت بیمارستانی در سال 94 نسبت به سال 93 ، هشت درصد و شاخص ارتقا ویزیت و بهبود کیفیت 48 درصد افزایش یافته است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد : بازسازی ناوگان آمبولانس ها و اورژانس با اعتباری بیش از 30 میلیار ریال در سال 95 در دستور کار قرار دارد. 

دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از سال 1367 فعالیت خود را با آموزش دانشجویان آغاز کرده است و اکنون مراکز آموزشی، بهداشتی و درمانی شهرستا نهای سمنان ، دامغان، گرمسار، سرخه و آرادان زیر پوشش این دانشگاه در حال انجام است. 

خدمات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حوزه های پرداخت مبتنی بر عملکرد ، پژوهش ، کیفیت آموزش به دانشجویان، پوشش معاینات کارگری برتر کشوری شناخته شده است. 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب