7:45:26 - دوشنبه 2 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدوین استاندارد ملی ایران در حوزه رنگ‌سنجی توسط فعالان سمنانی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین _ معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از تدوین استاندارد ملی ایران در حوزه رنگ‌سنجی با مشارکت یکی از مربیان این اداره کل که عضو کمیسیون فنی تدوین استانداردها است خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا سید حسین شاهچراغ با اعلام این خبر، افزود: استاندارد ملی ایران در حوزه رنگ‌سنجی توسط مهدی دارایی مربی تاسیسات مکانیکی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران سمنان، به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی تدوین استانداردها، تدوین شده است.

معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش فنی حرفه‌ای استان سمنان اظهار داشت: تدوین استاندارد در حوزه‌های مختلف در کمیسیون‌های فنی مرکب از کارشناسان سازمان استاندارد‌، صاحب‌نظران مراکز و مؤسسات علمی‌، پژوهشی‌، تولیدی و اقتصادی آگاه و مرتبط انجام می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: پیش‌نویس استانداردهای ملی ایران برای نظرخواهی به مراجع ذی‌نفع و اعضای کمیسیون‌های فنی مربوطه ارسال می‌شود و پس از دریافت نظرها و پیشنهادات در کمیته ملی مرتبط با آن رشته‌، طرح و در صورت تصویب به عنوان استاندارد ملی (رسمی) ایران چاپ و منتشر می‌شود.

معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی‌ حرفه‌ای استان سمنان همچنین تصریح کرد‌: مهدی دارایی مربی تاسیسات مکانیکی مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران سمنان ، به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی تدوین استاندارد ، در تدوین استانداردهای  ملی رنگ سنجی در سه قسمت با عناوین ، ناظران رنگ سنجی استاندارد CIE ، منابع نوری استاندارد CIE ، مقادیر محرک رنگ سه‌گانه استاندارد CIE‌، مشارکت داشته است.

شاهچراغ همچنین از کسب رتبه نخست جذب اعتبارات مشاغل خانگی توسط فنی و حرفه‌ای استان سمنان در بین دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.

وی گفت: بر اساس گزارش کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان،  این اداره کل موفق به جذب 98درصد از اعتبارات تخصیص یافته گردید و رتبه نخست را در درصد جذب اعتبارات در میان سایر دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در سال 94 از آن خود کرد.

 

وی همچنین با اشاره به اشتغال ایجاد شده بر اساس تعهدات خاطرنشان کرد: اشتغال ایجاد شده این اداره کل در طرح مشاغل خانگی، معادل 145درصد تعهد اشتغال مندرج در سند توسعه اشتغال در سال94 بوده و این اداره کل بر اساس گزارش کارگروه تخصصی اشتغال استان، جزء 6 دستگاه اجرایی برتر استان در زمینه ایجاد اشتغال قرار گرفته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب