9:30:09 - یکشنبه 1 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان خبر داد: اعتبارات270 میلیاردی برای طرح‌های اقتصادمقاومتی امسال استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان،از اختصاص بالغ بر 270 میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های اقتصادمقاومتی و ایجاد اشتغال در این استان خبر داد.

 سرهنگ جبار دوستمحمدیان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: سال گذشته نیز 270 میلیارد ریال به اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان اختصاص یافت که 170 میلیارد ریال آن جذب شد.

وی از جذب 70 درصدی اعتبارات این طرح در سال 94 خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته در مجموع به یک‌هزار و 90 نفر از متقاضیان طرح‌های اقتصادمقاومتی تسهیلات ارزان‌قیمت اعطا شد.

دوست‌محمدیان از افزایش 35 درصدی اردوهای جهادی در سال 95 خبر داد و افزود: سال گذشته در مجموع بیش از 23 هزار نفر در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم اعزام شدند که امسال این رقم به بالغ بر 35 هزار نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنارئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان از طرح بسیج سازندگی کشور برای قطب‌بندی استان‌های کشور بر اساس ظرفیت‌های آنان در بخش تولیدات خبر داد و تصریح کرد: بر اساس این طرح قرار است که ظرفیت‌های شهرستان‌های مختلف استان سمنان نیز شناسایی و متناسب با آنها طرح‌های اقتصادمقاومتی طرح‌ریزی و تسهیلات به متقاضیان اعطا شود.

وی ادامه داد: خشک‌کردن برگه‌های زردآلو و محصولاتی نظیر انگور در شاهرود، پسته دامغان، حبوبات میامی، گردوی شهمیرزاد، لبنیات مهدیشهر و… از جمله قطب‌های شناسایی شده در شهرستان‌های هشت‌گانه این استان است.

رفع مشکل آب آشامیدنی 13 روستای استان سمنان

این مقام مسئول با اشاره به مشکل کم‌آبی در این استان از برنامه بسیج سازندگی استان سمنان در این راستا خبر داد و گفت: در همین راستا سال گذشته مشکل کم‌آبی و آب آشامیدنی 13 روستای فاقد آب آشامیدنی استان سمنان مرتفع شد.

وی با بیان اینکه تا پیش از این آبرسانی به این روستاها از طریق تانکر و به صورت سیار انجام می شد، اضافه کرد: سال گذشته روزانه 60 هزار لیتر آب شرب در بین مردم این روستاها توزیع می‌شد که خوشبختانه با اجرای این پروژه‌ها، مردم این روستاها هم‌اکنون از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با بیان اینکه هنوز هم برخی روستاها با مشکل کم‌آبی روبرو هستند، گفت: امسال نیز پروژه‌هایی با هدف رفع مشکل کم‌آبی این روستاها نیز طراحی شده که در آینده اجرایی خواهد شد.

انجام 48 پروژه محرومیت‌زدایی در استان

دوست‌محمدیان از انجام 48 پروژه محرومیت‌زدایی در این استان خبر داد و اظهار کرد: تعداد 10 پروژه از این پروژه‌ها در قالب طرح‌های عمرانی و با همکاری جهادکشاورزی استان اجرایی و مابقی آنها نیز در قالب طرح‌های هجرت 3 در سطح استان عملیاتی شد.

وی از اعزام بیش از 23 هزار و 530 نفر به اردوهای جهادی طرح هجرت 3 در سال 93 خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی که صورت گرفت در سال 94 بالغ بر 79 هزار و 440 نفر روز خدمات در مناطق محروم انجام شد.

مرمت و رنگ‌آمیزی 165 مدرسه

وی از مرمت، رنگ‌آمیزی و تعمیر تجهیزات آموزشی 165 مدرسه در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: این خدمات در قالب اردوهای یک، سه، هفت و 10 روزه در مناطق محروم و کمتر برخوردار اجرایی شده است.

سرهنگ دوست‌محمدیان از اعزام 675 حلقه از حلقه‌های صالحین در قالب اردوهای یک‌روزه خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این بیش از 17 هزار نفر در زمینه لایروبی قنوات و انهار، جمع‌آوری محصولات کشاورزی محرومین، تعمیر مساجد و…طی سال گذشته خدمات ارائه دادند.

وی همچنین از اعزام 50 گروه در قالب بسیج مهندسین به مناطق محروم استان خبر داد و افزود: یکی از مهمترین اقدامات بسیج مهندسین اجرای طرحی با هدف کاهش دورریز محصولات مختلف و از جمله گندم بود که طی آن یکی از مهندسین در همراهی با کمباین‌ها، ضمن ارائه آموزش‌های علمی از ریزش محصولات جلوگیری کردند.

اعزام 40 اردوی بسیج دانشجویی در استان سمنان

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان از اعزام 40 اردوی بسیج دانشجویی در استان سمنان خبر داد و گفت: بیش از یک‌هزار دانشجو در قالب این اردوها به مناطق محروم استان اعزام شدند.

دوست‌محمدیان از هدفگذاری این سازمان برای اعزام دو هزار و 700 دانشجو به اردوهای بسیج دانشجویی در سال 95 خبر داد و اضافه کرد: در مجموع امسال قرار است که بیش از 86 هزار نیروی بسیجی در قالب اقشار مختلف به مناطق محروم استان اعزام شوند.

وی همچنین از برنامه این سازمان برای احداث یک بیمارستان صحرایی و دو بیمارستان تک‌تخصصی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته نیز دو بیمارستان صحرایی و دو بیمارستان تک‌تخصصی در استان احداث شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب