7:52:43 - یکشنبه 1 مه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر بدیعی : موافقت نامه های اولیه برای ایجاد نیروگاه خورشیدی دانشگاه آزاد شاهرود اخذ شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / رئیس دانشگاه آزاداسلامی شاهرود گفت: با توسعه شرکت های دانش بنیان و براساس برنامه ریزی های انجام شده، در آینده صادرکننده محصولات دانش بنیان به خارج از کشور می شویم.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، دکترسید حسین بدیعی روز یکشنبه در آئین گرامیداشت مقام استاد،افزود:دانشگاه آزاداسلامی شاهرود از این پس افزایش کیفیت رابه جای افزایش دانشجو در دستور کار قرارداده است.

وی گفت:بایدتلاش ها را برای ایجاد فرصت های دیگر در اقتصاد مبتنی بر دانش و فن آوری های جدید چند برابر کرد.

وی با تأکید به فرمایشات مقام معظم رهبری در نام گذاری امسال گفت:براساس بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی40 درصد درآمد دانشگاه از منابع غیر شهریه باید تأمین شود ودر صورتی که درست برنامه ریزی شود تا60 درصدرا می توان از منابع غیر شهریه تامین کرد.

دکتر بدیعی با بیان اینکه، زمان اقتصاد دانشجو بنیان به اتمام رسیده و باید به دنبال اقتصاد دانش بنیان باشیم، افزود:موافقت نامه های اولیه در مورد ایجاد نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 50 مگاوات گرفته شده است که در مرحله اول آن ظرفیت 10 مگاوات پیش بینی شده است.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: در این طرح ها دانشگاه می تواند 35 درصد سرمایه گذاری کند و 65 درصد بقیه را باید از طریق سرمایه گذار بیرون از دانشگاه تأمین نماید که هم اکنون یک سرمایه گذار خارجی اعلام آمادگی کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تصریح کرد: برنامه ای برای تاسیس دو شرکت دانش بنیان برای هر دانشکده تهیه شده که دانشکده فنی مهندسی هم اکنون موفق به این کار شده و دانشکده های دیگر هم آن را آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه،در3 ماه گذشته 3 شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده است ، افزود:استادان این دانشگاه اکنون تجهیزاتی را در رشته شیمی در دست تولید دارند که جای فروش برای آنها وجود دارد، طرح هایی که حداقل 4 مقاله ISI وزین را پشت سر خود یدک می کشند.

بدیعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود خواست که درزمینه اقتصاد دانش بنیان وقت بیشتری بگذارند.

در این جلسه از استادان شرکت کننده با اهدای گل قدردانی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب