خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
16/04/29 10:57
شناسه خبر : 6069

آئين چهلمين روز درگذشت مادر همسر دكتر روحاني، در سمنان برگزار شد

  آئين گراميداشت چهلمين روز درگذشت بانو ساره خاتون پيوندي، مادر همسر دكتر حسن روحاني، رئيس جمهوري، عصر پنجشنبه در مسجد آل محمد(ص) سمنان برگزار شد. آئين چهلمين روز درگذشت بانو ساره خاتون پيوندي، مادر همسر و خاله دكتر حسن روحاني، رئيس جمهوري از ساعت 15 و 30 دقيقه تا 17 با حضور جمعي از […] ...

 

آئين گراميداشت چهلمين روز درگذشت بانو ساره خاتون پيوندي، مادر همسر دكتر حسن روحاني، رئيس جمهوري، عصر پنجشنبه در مسجد آل محمد(ص) سمنان برگزار شد.

آئين چهلمين روز درگذشت بانو ساره خاتون پيوندي، مادر همسر و خاله دكتر حسن روحاني، رئيس جمهوري از ساعت 15 و 30 دقيقه تا 17 با حضور جمعي از بستگان، مسئولان استان و مردم سمنان برگزار شد.
مرحومه ساره خاتون پيوندي، مادر همسر رئيس جمهوري از اسفند سال 94 به دليل مشكلات ريوي در بيمارستان كوثر سمنان بستري بود و پس از انتقال به تهران، صبح روز سوم فروردين 95 در سن 70 سالگي در بيمارستان مسيح دانشوري تهران دار فاني را وداع گفت و صبح روز پنجم فروردين 95 با حضور حجت الاسلام و المسلمين دكتر روحاني، مقامات كشوري و استاني و اقشار مختلف مردم، تشييع و بعد از اقامه نماز از سوي رئيس جمهوري، در قطعه نهم بهشت يحيي (ع) سمنان در وادي السلام به خاك سپرده شد.
در اين آئين محمدرضا خباز استاندار، حجت الاسلام محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت، معاونين استانداري، جمعي از فرمانداران، مديران كل، مسئولان دستگاه هاي اجرايي، بستگان و مردم سمنان حضور داشتند.
همسر دكتر روحاني، رئيس جمهوري به همراه فرزندان برومند آن مرحومه در اين آئين در مسجد آل محمد(ص) حضور داشتند و پس از اين آئين به سوي آرامگاه آن بانوي فقيد در وادي‌السلام سمنان رهسپار شدند.
سخنران اين آئين با تسليت چهلمين روز درگذشت بانو ساره خاتون پيوندي، به دكتر حسن روحاني رئيس جمهوري، با اشاره به مقام با اهميت والدين گفت: تمام كساني كه به مقامات معنوي دست يافته اند ،در وادي محبت به پدر و مادر پيروز بودند و محبت به والدين باعث بركات زيادي در زندگاني انسان مي شود.
حجت الاسلام محمد باراني امام جمعه مهديشهر، عمر طولاني، بركت مالي، نجات از مرگ سخت و عطاي حيات طيبه را از بركات محبت به والدين براي انسان برشمرد و افزود: براي انسان هشت وظيفه مهم نسبت به والدين برشمرده شده است كه با اداي آنها به سعادت خواهد رسيد.
وي داشتن پدر و مادر را فرصتي براي جلب تمام خوبي ها برشمرد و خاطرنشان كرد: داشتن باور به برتري انسان در اداي امانت الهي، درك نعمت حضور در عالم ،مديريت زمان، باور اينكه جهنم و بهشت به اعمال انسان وابسته است، مهمترين باورهايي است كه انسان در زندگي خود بايد به آنها دست يابد.
حجت الاسلام باراني تاكيد كرد: شاه كليد عروج انسان از مقامش، ميزان توجه به معنويات و الهي بودن نياتش است.