7:28:05 - پنجشنبه 28 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوای سمنان امسال نهایی می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 سرپرست معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان از نهایی شدن اجرای طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوای سمنان در سال 95 خبر داد.

 

امیر ضیائیان افزود: طرح پیشگیری از آلودگی هوای سمنان از برنامه های حفاظت محیط زیست استان در برنامه ششم توسعه است که یک میلیارد ریال برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد : این طرح با انجام مطالعات اولیه ، تحلیل سنجش هوا ، ارزیابی اثرات سوء فعالیت واحدهای تولیدی و تعیین میزان آلایندگی هر بخش اجرایی می شود و هدف از اجرای آن کمک به بهبود وضعیت هوا و پیشگیری فنی از آلودگی هوای سمنان است.

وی خاطرنشان کرد : مرحله مطالعات اولیه طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوای سمنان با کمک بخش خصوصی کامل شده و اکنون در مرحله جمع آوری اطلاعات میدانی هستیم که که حدود 50 درصد از آن انجام شده و تا پایان سال، مرحله تحلیل و ارزیابی اطلاعات کامل خواهد شد.

ضیائیان به وجود سه ایستگاه سنجش آلایندگی هوا در سمنان، گرمسار و شاهرود اشاره و خاطرنشان کرد: این ایستگاه اکنون در گرمسار به طو رکامل فعال است و ایستگاه سمنان نیز با وجود فعال بودن بخش داده ها، به علت مشکلات فنی، این اطلاعات به صفحه نمایشگر منتقل نمی شود و به دنبال رفع این مشکل فنی هستیم.

وی اضافه کرد : ایستگاه سنجش آلایندگی سمنان نیازمند تامین برخی تجهیزات و کالیبره کردن مجدد است ولی سنجش آلودگی هوای سمنان اکنون به وسیله تجهیزات قابل حمل و به صورت اتفاقی انجام می شود.

وی ادامه داد : ایستگاه سنجش آلایندگی در شاهرود نیازمند اعتبار برای تکمیل است و اکنون فقط دارای کانکس و تجهیزات رایانه ای است و امیدواریم با تخصیص اعتبار لازم امسال به بهره برداری برسد.

ضیائیان ادامه داد : ایستگاه های سنجش آلودگی هوا پس از 10 سال نیازمند نوسازی ویژه تجهیزاتی هستند و نگهداری فنی از این ایستگاه ها، هزینه های خاصی به همراه دارد.

وی با اشاره به مباحثی درباره میزان آلاینده بودن شرکت فروسیلیس ایران واقع در این استان، افرود: این واحد تولیدی از واحدهای آلاینده در استان است که اداره کل حفاظت محیط زیست با طرح توسعه این واحد نیز به دلایل فنی ، مخالفت کرده است.

سرپرست معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان تاکید کرد: آلایندگی شرکت فروسیلیس به ویژه زمانی که تجهیزات غبارگیر را از مدار خارج می کند تشدید می شود و برخی نواقص فنی آلایندگی این واحد نیز شناسایی و به واحد اعلام شده است.

سمنان به علت وجود واحدهای صنعتی در بخش شرق شهر و وجود کانون های فرسایش بادی در بخش جنوبی استان، از حساسیت خاصی برای سنجش میزان آلایندگی برخوردار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب