9:43:36 - سه شنبه 26 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثبت 142 اختراع توسط شرکت های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در دوسال گذشته
کانال تلگرام سمنان لاین

 
    

رئيس دانشگاه سمنان گفت: تاکنون 142 ثبت اختراع از سوی شرکت های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان صورت گرفته است که برخی از آنها تأییدیه علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران را اخذ کرده اند.

عباس هنربخش رئوف همچنین به فعالیت های علمی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان هم اشاره کرد و گفت : از 210 واحد فناور پذیرش شده در این پارک ، 17 شرکت موفق به اخذ مجوز دانش بنیان شده اند.

وي افزود: از میان 65 شرکت فناور که در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر بوده اند تاکنون 35 شرکت مراحل رشد خود را طی کرده و از حمایت مرکز رشد این پارک خارج شده اند.

رئيس دانشگاه سمنان رشد چاپ کتاب را از دیگر موفقیتهای بدست آمده در دو سال گذشته عنوان کرد و گفت : خوشبختانه در این مدت بیش از 75 عنوان کتاب توسط اعضای هیات علمی این دانشگاه تالیف و ترجمه و به چاپ رسیده که رشد حدود 30 درصدی را نشان می دهد .

هنر بخش رئوف دانشجویان این دانشگاه را حدود 16 هزار نفر اعلام کرد و گفت : از این تعداد حدود 30 درصد در دوره تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیلند.

وي خاطرنشان كرد: بر اساس اسناد راهبردی وزارت متبوع و دانشگاه، در این دوره بجای افزایش کمی بیشتر ارتقاء کیفی با ساماندهی آموزش عالی مورد هدف بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب