12:06:13 - دوشنبه 25 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت در سفر به استان سمنان به صنايع معدني و حمايت از توليد توجه ويژه كرد
کانال تلگرام سمنان لاین

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تامين آب، صنايع معدني، احياي واحدهاي بدهكار با تحقق سياست هاي حمايتي، توجه ويژه كاروان تدبير و اميد در سفر به سمنان بود.

بهروز اسودي گفت: دولت تدبير و اميد توجه ويژه اي به بخش صنعت و به ويژه در استان سمنان به فعالسازي صنايع معدني دارد.
وي يادآور شد: دكتر روحاني در سخنراني در ورزشگاه تختي نيز به ظرفيت مناسب استان براي فعال كردن صنايع معدني متناسب با ظرفيت استان اشاره كرد كه نشان از توجه دولت تدبير و اميد به اين بخش دارد.
وي خاطرنشان كرد: در استان سمنان هزار و 800 پروانه بهره برداري و دو هزار و 400 جواز تاسيس در بخش صنعت و معدن ارايه شده است.
وي ادامه داد: در دولت تدبير و اميد حدود 450 جواز تاسيس و حدود 180 پروانه بهره برداري به متقاضيان ارايه شده است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان، خاطرنشان كرد: با تشكيل ستاد تسهيل و رفع موانع توليد در دولت يازدهم، واحدهاي مهم صنعتي كه به صورت واقعي توليد دارند، شناسايي و در رفع مشكلات آنان نيز اقدام هاي مناسب انجام شد.
وي با بيان اين كه واحد هاي صنعتي داراي چك برگشتي و بدهكار به بانك ها شناسايي شدند، ادامه داد: در صدد احياي اين واحدها و يا واگذاري آن به سرمايه گذاران و متقاضي جديد صنعتي هستيم تا بانك ها اين واحدها تصاحب نكنند.
وي رويكرد حمايت دولت تدبير و اميد به توسعه صنعت استان سمنان را سرعت‌بخشي به توليد صادرات گرا، رقابت پذير شدن و اشتغال جديد دانست و ادامه داد: يكي از مهم ترين نيازهاي واحدهاي صنعتي و معدني استان، تامين آب است كه بايد به آن توجه شود.
اسودي از شوراي تامين آب استان سمنان خواست تا علاوه بر افزايش سهم آب صنعت، معدن و صنايع معدني، چاه هاي كشاورزي از رده خارج را احياء و به بخش صنعت واگذار كنند.
وي استفاده از آب هاي باران و ساخت ميان‌بند روي رودخانه را از ديگر راه كارهاي تامين آب واحد هاي صنعتي عنوان كرد.
اسودي از طلبكاري حداقل پنج هزار ميليارد ريالي قطعه سازان استان سمنان از خودروسازان كشور خبر داد و بيان داشت: از آنجايي كه خريد قطعات خودرو در انحصار برخي واحدهاي خودروساز است و اين چرخه همانند زنجير به هم متصل است، نياز به اجرايي شدن سياست هاي حمايتي دولت از قطعه‌سازان داريم.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان به وجود 24 هزار واحد صنفي در اين استان اشاره كرد و ادامه داد : شش هزار واحد صنفي به صورت زير پله اي فعاليت مي كنند.
اسودي با اشاره به اينكه به ازاي هر 24 نفر، يك واحد صنفي در سمنان فعاليت دارد،خاطرنشان كرد: ساماندهي واحد هاي صنفي و حمايت از واحد هاي صنفي توليدي به جاي واحدهاي صنفي خدماتي در دستور كار قرار دارد.
وي نسبت به ارتباط ضعيف واحدهاي صنعتي با دانشگاه انتقاد كرد و گفت : يكي از دلايل اصلي عقب افتادگي صنعت، بي توجهي دانشگاه در ارايه راه حل، دانش بنيان كردن صنايع و صنايع تبديلي و انجام تحقيقات صحيح براي صنعت و معدن و تجارت از سوي دانشگاه هاست.
وي بيان داشت: امروز حناي دانشگاه براي صاحبان واحدهاي صنعتي رنگي ندارد و قرارداد پژوهشي صوري را نيز با آنان منعقد نمي كنند.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصريح كرد: سرمايه گذاران در صنعت به سود و منفعت فكر مي كنند و دانشگاه بايد با انجام تحقيقات راهبردي، راهكارهاي توسعه اي صنعت كه منجر به سود و رقابت پذيري در بازار شود، ارايه كنند.
در سفر كاروان تدبير و اميد به استان سمنان چندين طرح اقتصادي و توليدي از جمله طرح توسعه توليد ورق هاي گالوانيزه و رنگي، احداث واحد توليد ميني بوس، افتتاح واحدهاي مس كاوان، شركت پالايش نفت و گاز ، آغاز احداث شركت توليد نمك افتتاح و كلنگ زني شد.
در سفر استاني دولت به سمنان 927 ميليارد تومان براي 67 طرح در نظر گرفته شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب