12:04:21 - دوشنبه 25 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حداد عادل: دولت در انتخابات دخالت آشکار کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: برخی مسئولان آشکارا گرایش خود را به یک جریان سیاسی اعلام می‌کنند و مسئولان استانی را تشویق می‌کنند که امکانات را در اختیار نامزدهای خاصی بگذارند.

 غلامعلی حدادعادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه روز گذشته شورای ائتلاف، اظهار کرد: این جلسه در محل جامعه روحانیت مبارز تشکیل شد و ۱۴ نفر از اعضا با ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی در ان حضور داشتند.

پایان انتخابات، به معنای پایان فعالیت شورای ائتلاف اصولگرایان نیست
وی افزود: در این جلسه نظر همه اعضا و ادامه فعالیت این شورا حول محور وحدت اصولگرایان بود؛ یعنی نظر اعضا این بود که پایان انتخابات، پایان فعالیت شورای ائتلاف اصولگرایان محسوب نمی‌شود و شورا فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان تاکید کرد: موضوع اصلی بحث در این جلسه برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس بود. اعضای شورا بر اهمیت این مرحله و تاثیر آن بر شکل‌گیری و ترکیب مجلس دهم تاکید کردند و به ضرورت حضور مردم در حوزه‌هایی که به مرحله دوم رسیده است، مورد تاکید قرار گرفت.

حداد عادل تصریح کرد: همچنین در این جلسه شورای ائتلاف از عموم مردم در سطح کشور هم به سبب حضور در انتخابات و هم به دلیل رأیی که به نامزدهای اصولگرا داده‌اند، تشکر کرد و از اینکه در مرحله اول اکثریت نمایندگان مجلس از بین نامزدهای اصولگرا انتخاب شدند، شورای ائتلاف از مردم و اعتماد آنها به اصولگرایان قدردانی به عمل آورد.

وی ادامه داد: شورای ائتلاف خواهان حضور جدی مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس شد تا در این مرحله هم مردم با انتخاب اصولگرایان بتوانند مجلسی در مسیر اهداف امام (ره) و رهبری داشته باشند.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: در این جلسه از نامزدهای اصولگرایی که به مرحله دوم نرسیده‌اند، درخواست شد تا از طرفداران خود بخواهند در مرحله دوم به نامزد اصولگرایی که مطرح شده است، رأی بدهند و همچنین خواسته شد همه اصولگرایانی که در مرحله اول با یکدیگر رقابت داشتند، امکانات تبلیغاتی و طرفداران خودشان را برای پیروزی نامزد اصولگرایی که به دور دوم راه یافته‌اند، به کار بگیرند.

از مردم میخواهیم به حاشیه سازهای سیاسی رای ندهند
حداد عادل اظهار کرد: در جلسه شورای ائتلاف اصولگرایان از مردم خواسته شد به نامزدهایی رأی دهند که قصدشان از ورود به مجلس، حل مشکلات واقعی مردم است. شورا همچنین از مردم درخواست کرد به کسانی که می‌خواهند با حاشیه‌سازی‌های سیاسی، مسائل واقعی و مشکلات اقتصادی مردم را در حاشیه و تحت‌الشعاع قرار دهند، رأی ندهند.

وی ادامه داد: در این جلسه تاکید شد مردم سعی کنند بر اساس شناخت دقیق از اشخاص، به نامزدهای مطرح رأی بدهند و در رأیی که می‌دهند هم سابقه خود کاندیداها را بررسی کنند و هم جریانات سیاسی که از نامزدها پشتیبانی می‌کنند.

کسانی که امروز دم از قانون و رفتار مدنی میزنند، سال ۸۸ پا روی قانون گذاشتند
سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان تصریح کرد: مردم حافظه سیاسی خود را به کار بگیرند و بدانند کسانی که امروز ادعای پیروزی در انتخابات ۷ اسفند را می‌کنند و دم از قانون و رفتارهای مدنی می‌زنند، همان کسانی هستند که در انتخابات سال ۸۸ پای روی قانون گذاشتند و عده‌ای را به تخریب اموال عمومی مردم تشویق کردند و رعایت قانون را نکردند و فتنه را به وجود آوردند.

حدادعادل گفت: امروز این افراد چهره عوض کرده‌اند و نقاب قانون‌مداری به صورت زده‌اند. مردم باید به این مسائل توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مواردی از دخالت آشکار دولتی ها در انتخابات داریم
وی ادامه داد: نکته دیگری که در جلسه شورای ائتلاف مطرح شد، اظهار نگرانی از دخالت آشکار مسئولان دولتی در انتخابات بود. نمونه‌های متعددی ذکر شد از اینکه برخی از مسئولان که باید بی‌طرفی خود را در اجرای انتخابات نشان بدهند، آشکارا گرایش خود را به یک جریان سیاسی اعلام می‌کنند و در مجامع، مردم را به رأی دادن به نامزدهای یک جریان خاص دعوت می‌کنند و مسئولان استانی را تشویق می‌کنند که امکانات را در اختیار نامزدهای خاصی بگذارند.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان خاطرنشان کرد: شورای ائتلاف اصولگرایان از مقامات وزارت کشور، دولت و شورای نگهبان درخواست کرد که نسبت به این موارد تخلف بی‌اعتنا نباشند. این موارد به صورت متعدد در سطح کشور گزارش داده شده است.

حدادعادل تاکید کرد: البته نمونه‌های پنهان و آشکار از دخالت‌های مقامات کشور و دولت در انتخابات مرحله اول نیز وجود داشته است که شاید همان دخالت‌ها مقدمه‌ای شده برای دخالت آشکارتری در مرحله دوم انتخابات.

وی گفت: در جلسه شورای ائتلاف تصریح شد که مجلسی که نمایندگان آن با دخالت و حمایت دولت انتخاب شوند، نمی‌توانند یک مجلس مستقل را تشکیل دهند و از حقوق مردم دفاع کنند.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان تصریح کرد: چنین مجلسی از تفکر و فرهنگ انقلابی و روحیه جهادی به دور می‌افتد و درواقع دنباله‌روی بی‌اراده دولت خواهد شد.

عده ای به وکیل الدوله شدن افتخار می کنند
حداد عادل خاطرنشان کرد: بعضی جریانات سیاسی که در گذشته برخی نمایندگان طرفدار دولت را به طعنه، وکیل‌الدوله می‌نامیدند و آنها را سرزنش می‌کردند، امروز خودشان برای اینکه رأی بیاورند به وکیل‌الدوله شدن افتخار می‌کنند و دخالت برخی مسئولان دولتی در انتخابات، این روند را تشدید می‌کند.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص چگونگی روند تشکیل فراکسیون اصولگرایان در مجلس دهم، اظهار کرد: فراکسیون اصولگرایان بعد از مرحله اول انتخابات مجلس، جلساتی داشته و یک هیأت مدیره موقت هفت نفره هم برای آن انتخاب شده است.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان افزود: وظیفه این هیأت مدیره، مدیریت اصولگرایان منتخب تا تشکیل کامل مجلس دهم است.

حدادعادل ادامه داد: بعد از تشکیل رسمی مجلس دهم و مشخص شدن ترکیب نهایی آن، فراکسیون اصولگرایان نیز ساز و کار نهایی خود را با رأی اصولگرایان پیدا خواهد کرد.

برای مجلس آینده، الگوی مجلس نهم در تشکیل فراکسیون‌ها تکرار نمی شود
وی تاکید کرد: یکی از مسائل مهم در آغاز مجلس دهم، انتخاب رئیس مجلس است که طبعاً یکی از دو گزینه آقایان عارف و لاریجانی مطرح خواهند بود. انتخاب رئیس مجلس، تابع ترکیب نهایی مجلس دهم است.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان خاطرنشان کرد: بعید است که الگوی مجلس نهم در تشکیل فراکسیون‌ها در مجلس دهم قابل تقلید و تکرار باشد.

حدادعادل با بیان اینکه اصولگرایان برای مرحله دوم انتخابات بی‌تحرک نیستند، تصریح کرد: گزارشی در جلسه دیروز شورای ائتلاف اصولگرایان ارائه شد که در این گزارش از سفر چهره‌های اصولگرا به استان‌ها حکایت داشت. این افراد به حوزه‌هایی که اصولگرایان در آن به دور دوم رسیده، سفر کرده‌ و در جلسات سخنرانی و توجیه مردم حضور یافته‌اند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در فهرستی که اصولگرایان برای مرحله دوم انتخابات برای سراسر کشور ارائه کرده‌اند، تغییری ایجاد شده است؟ گفت: خیر. همان فهرست مرحله اول است. اگر تغییراتی هم حاصل شده باشد بسیار جزئی بوده است. استثنائا ممکن است در برخی حوزه‌ها تغییراتی به‌وجود آمده باشد.

برخی طوری وانمود می کنند که انگار اصلاح طلبان پیروز قاطع انتخابات شدند
سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان در ادامه با اشاره به فضاسازی جریان رقیب برای مرحله دوم انتخابات توضیح داد: عده‌ای پیام داده‌اند و طوری وانمود می‌کنند که انگار در انتخابات هفتم اسفند اصلاح‌طلبان پیروزی قاطع داشته‌اند و مجددا می‌خواهند در روز دهم اردیبهشت نیز همان پیروزی را تکرار کنند!

حدادعادل افزود: برخی تهران را برابر با همه ایران گرفته‌اند و ما باید تاکید کنیم که ایران فقط تهران نیست و در تهران هم اصلاح طلبان با یک تفاوت جزئی به پیروزی رسیده‌اند.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان تاکید کرد: امروز آقایان می‌گویند که ما در مرحله اول انتخابات پیروز بوده‌ایم و از مردم می‌خواهیم که این پیروزی را در مرحله دوم به پایان برسانید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب