20:07:15 - یکشنبه 24 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیشترین ره آورد سفر هیئت دولت به استان متعلق به شاهرود / حسینی منتخب شاهرود ؛ آماربیکاری درسمنان منفیه!!! / سمنان لاین ؛ شوخی با آمار بیکاری توسط منتخب محترم را زیاد جدی نمی گیریم!
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – سفر رئيس جمهور و كاروان تدبير و اميد به استان سمنان دستاوردهاي زيادي براي استان داشت كه سهم شاهرود بهره برداري از چهار طرح بزرگ بود.

  972 هزار ميليارد ريال اعتبار مصوب، رقمي است كه اين روزها در ميان رسانه هاي استان دست به دست مي شود. اين رقم دستاورد بيست و ششمين سفر استاني رئيس جمهور دولت تدبير و اميد است. به گفته مسئولان اين مبلغ قرار است در67 طرح زيربنايي عمراني، اقتصادي، فرهنگي و بهداشتي طي دو سال هزينه شده و بخشي از مشكلات مردم اين ديار را برطرف كند.

اين گزارش نگاهي اجمالي بر طرح هاي اجرا شده در شهرستان شاهرود دارد. شايد بتوان حوزه بهداشت و درمان را يكي از فعال ترين بخش هاي دولت يازدهم در خصوص خدمات دهي به مردم خطه شاهوار به حساب آورد. 
به گزارش سمنان لاین ازایرناتكميل و افتتاح مركز آموزشي، پژوهشي و درماني بهار شاهرود يكي از مهم ترين دستاوردهاي دولت تدبير و اميد در اين شهرستان است. عمليات اجرايي اين بيمارستان عمومي 220 تخت خوابي از سال 87 آغاز شد اما 70 درصد اعتبارات آن از سال 92 تاكنون تخصيص يافته است.
اين مركز با اعتباري بالغ بر 800 ميليارد ريال و در زميني به مساحت 10 هزار و 850 متر مربع ساخته و تجهيز شده است. اين بيمارستان همچنين داراي بخش هاي جراحي، داخلي، كودكان، نوزادان و پست nicu، فوق تخصص نوزادان، زنان و زايمان و مركز فوق تخصصي سوختگي و ترميمي است.
بيمارستان بهار شاهرود داراي پنج تخت فيزيوتراپي، دو تخت آندوسكوپي و كولونوسكوپي، 25 تخت اورژانس، هشت واحد عمل جراحي و هشت تخت ريكاوري است. همچنين يك كلينيك عمومي، هفت كلينيك تخصصي، يك كلينيك فوق تخصصي، يك كلينيك مامايي و دو كلينيك تخصصي دندان پزشكي در اين مركز به مردم خدمت رساني مي كند.
آزمايشگاه مركز آموزشي، پژوهشي و درماني بهار نيز داراي انواع خدمات شامل آزمايشگا ههاي هماتولوژي، باكتريولوژي، پاتولوژي و خدمات روتين آزمايشگاهي الايزا و سل كانتر است.
همزمان با افتتاح اين بيمارستان و با حضور وزير بهداشت، طرح توسعه بخش هاي تخصصي، زايمان و سرطان مركز آموزشي، پژوهشي و درماني امام حسين (ع) شاهرود نيز آغاز شد.
وزارت نيرو هم سهم قابل توجهي از پروژه هاي اين منطقه را به خود اختصاص داده است. سد تنظيمي- مخزني مجن با حجم خاكريزي 480 هزار و بتن ريزي 11 هزار مترمربع با حضور وزير نيرو آبگيري شد.
اين سد در فاصله 43 كيلومتري شمال غربي شاهرود و هشت كيلومتري شهر مجن قرار گرفته است. حوضه آبريز رودخانه مجن حدود 52.2 كيلومتر مربع بوده و ميانگين بارندگي اين منطقه 295 ميليمتر است.
هدف از احداث آن بهبود كميت و كيفيت آبخوان زيرزميني و تغذيه سفره پايين دست، تنظيم آب براي مصارف آبياري و كشاورزي و تأمين آب به منظور بهبود و تغذيه سه هزار و 600 هكتار از اراضي اطراف آن ذكر شده است.
همچنين افزايش بازدهي آبياري و توليد محصولات كشاورزي و دامي، توسعه اجتماعي، فرهنگي، جاذبه هاي گردشگري منطقه و ايجاد اشتغال از جمله ديگر اهداف اين طرح است.
اين سد خاكي داراي هسته رسي، 38 متر از بستر رودخانه ارتفاع دارد. حجم مخزن آن چهار ميليون و حجم تنظيمي ساليانه آن نيز 4.75 ميليون متر مكعب است. 
برنامه زمان بندي اوليه پروژه سد مجن 30 ماهه بوده و عمليات اجرايي بدنه آن فروردين ماه 89 آغاز شده است.
عمليات فنس كشي اطراف درياچه سد، عمليات تكميلي راه دسترسي و جايگزيني و احداث ساختمان اداري-مسكوني نيز از جمله كارهاي فرعي و تكميلي اين طرح است.
علاوه بر اين پروژه، پست 63.230 كيلوولت شهيد بسطامي شاهرود نيز با اعتبار 140 ميليارد ريال افتتاح شد.
ايجاد ظرفيت جديد برق رساني به متقاضيان و مشتركان به ويژه در بخش كشاورزي و صنعت يكي از مهم ترين اهداف اين طرح است. همچنين افزايش قابليت اطمينان و پايداري شبكه، افزايش قابليت مانور، كاهش تلفات، بهبود پارامترهاي كيفي برق و تأمين برق و تغذيه پست هاي جديد الاحداث شهرستان هاي دامغان و شاهرود از جمله ديگر اهداف آن عنوان شده است.
اين پست داراي دو دستگاه ترانس هريك به ظرفيت 160 مگاولت آمپر است. همچنين وجود شش دستگاه فيدر خروجي 63 كيلوولت، دو دستگاه فيدر ترانس 63 كيلوولت، يك دستگاه فيدر باس كوپلر و سيستم حفاظتي و كنترل DCSاز جمله ويژگي هاي اين پروژه است.
پالايشگاه نفت و گاز پيروزي نيز در زميني به مساحت هفت هزار و 200 و زيربناي هفت هزار و 298 متر مربع افتتاح شد. اعتبار اين پروژه يك هزار و 58 ميليارد ريال بوده و ظرفيت سالانه 700 هزار تن پالايش را دارد.
افتتاح و بهره برداري از اين طرح ها ايجاد اشتغال، رونق اقتصادي و بهبود وضعيت مردم اين منطقه را به همراه دارد. اما شرق سمنان و بخصوص شاهرود همچنان مطالباتي دارد؛ مطالباتي كه بخشي از آن چون كمبود آب مسئله اي استاني است و بخش ديگري چون رفع بيكاري و ايجاد اشتغال كه بيش از مناطق غربي استان گريبانگير مردم است.
نمايندگان و مسئولان شهرستان بخشي از مطالبات مردم را در جريان افتتاح بيمارستان بهار با وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به عنوان نماينده دولت در شهرستان در ميان گذاشتند.
نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي در اين آيين ضمن تأكيد بر نياز اين منطقه به راه اندازي دانشكده دندانپزشكي گفت: دستگاههاي انژيو گرافي و لوازم آن خريداري و در مركز آموزشي ، پژوهشي و درماني ومركز فوق تخصصي سوختگي وترميمي بهار شاهرود نصب شده و در حال آزمايش نهايي است كه در آينده نزديك مردم از آن بهره مندخواهند شد و نياز نخواهند داشت كه به استان هاي مجاور بروند.
دكتر كاظم جلالي با بيان اينكه بخش هاي اف ام آر آي و ام آر آي نيز در اين بيمارستان بزودي افتتاح مي شود گفت: اور‍ژانس خوبي براي اين بيمارستان پي ريزي شده و خانه هاي بهداشت زيادي نيز ساخته شده است.
وي همچنين خواستار پرداخت بدهي هاي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود از سوي وزارت خانه متبوع به پيمانكاران پروژه هاي عمراني در اسرع وقت شد.
منتخب مردم شاهرود و ميامي نيز بيكاري و مشكلات اقتصادي را در اين منطقه گسترده خواند و گفت: جوانان بيكار اما مستعد زيادي داريم كه اين افراد با وجود داشتن مدارك دانشگاهي به كارهايي پرداخته اند كه با مدارك تحصيلي آنها متناسب نيست.
دكتر سيد حسن حسيني ادامه داد: ميانگين نرخ بيكاري در استان سمنان 11 درصد است اما اين آمار در شاهرود بالاي 28 درصد است و در شهر سمنان منفي است!!!!( البته این جمله بیشترشبیه شوخیه )
وي با بيان اينكه ، توسعه متوازن در استان سمنان انجام نشده است، ابراز داشت: دولت، اعتدال را در حوزه بهداشت و درمان در حق مردم شاهرود و ميامي رعايت كرده اما در حوزه صنعت، كشاورزي و گردشگري اين امر ملموس نيست و مردم چشم به اين سفر دوخته اند.

(( حسینی جان اتفاقا در حوزه بهداشت ودرمان که شما میگی توسعه متوازن یا همون اعتدال برای شاهرود رعایت شده  ، برای دیگر نقاط استان ، مثل مرکزاستان یعنی همونجایی که چیه ؟ رشد بیکاریش منفیه !!! حتی شهرهای اطراف شما مثل میامی،بسطام و… رعایت نشده )).

 


داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب