14:33:56 - جمعه 22 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خواسته های امام جمعه شاهرود در خطبه های این هفته ؛ايجاد دانشكده دندانپزشكي / ارتقا دانشگاه علوم پزشكي شاهرود به دانشگاه ملي / تاسيس سلامت كده طب سنتی در شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  امام جمعه شاهرود گفت: از وزير بهداشت دولت تدبير و اميد در سفر رئيس جمهوري به استان سمنان خواسته شده است ، دانشگاه علوم پزشكي شاهرود به دانشگاه ملي ارتقاء يابد.

 حجت الاسلام محمود ترابي در خطبه هاي نماز جمعه شاهرود در حسينه ‘قلعه’ افزود: وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي دولت تدبير واميد يكي از پرتلاش ترين وزرا هستند كه قول ارتقاي جايگاه اين دانشگاه را داده اند.
وي با بيان اينكه براي ساخت مجتمع آموزشي پزشكي بهار اين شهر در دولت يازدهم بيش از 800ميليارد ريال هزينه شده است، تصريح كرد:اين مجتمع يكي از بهترين و مجهزترين ها در كشور است.
وي تاكيد كرد:ايجاد دانشكده دندانپزشكي نيازمردم و مورد تاكيد مسئولان منطقه است.
امام جمعه شاهرودگفت: بخش ويژه اورژانس،سوختگي ،قلب و عروق اين مجتمع آموزشي پزشكي ، خدمات مناسبي به مردم استان سمنان و استانهاي همجوار ارائه خواهد كرد .
ترابي با اشاره به اينكه هفته سلامت با شعارغلبه برديابت وتاكيد براهميت سلامتي آغازشده است، افزود: طب اسلامي و سنتي ايراني با وجود اينكه بسيار كاربردي و تاثيرگذار است، بسيار مظلوم واقع شده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناخطيب جمعه شاهرود با تاكيد بر اينكه 20 سلامتكده طب سنتي در كشور ايجاد خواهند شد، افزود: از آنجا كه نبوغ متخصصان شاهرودي در اين امر زبانزد است ، ضرورت دارد اين سلامت كده در شاهرود هم تاسيس شود.
وي با بيان اينكه، برخي كشورها ازطب سنتي و سوزني و معرفي آن به مردم جهان درآمدهاي گزافي كسب كرده اند، ادامه داد: جايگاه چند هزار ساله ايران در طب سنتي بايد احيا شود .
ترابي به اجلاس سران كنفرانس اسلامي نيز اشاره كرد و گفت: اين اجلاس با فاصله گرفتن از اهداف اصلي آن ، در مسير ايجاد تفرقه بين مسلمانان گام برمي دارد.
وي رقابت امروزاستكبار با اسلام و ايران را درتصاحب و تسخيرفكر و ذهن جوانان دنيا ذكر كرد و گفت: دشمن بدنبال القاي پوچي و ترويج شهوت پرستي در جوانان مسلمان است.
ترابي با اشاره به اينكه از ماه مبارك سال گذشته تاكنون براي تكميل مصلاي نماز جمعه شاهرود هيچ كمكي دريافت نشده است از استاندار سمنان ،مسئولان امر و مردم تقاضا كرد با 
اهداي كمك ، مصلي را براي ماه رمضان امسال تكميل كنند.
وي گفت: 48 درصدي معتكفين استان سمنان متعلق به منطقه شاهرود و ميامي است كه مايه مباهات مي باشد.
ترابي ماه رجب و مبعث رسول خدا را روز تجلي نام اعظم خداوند برشمرد و بر بهره مندي بيشتر از فضايل اين ايام تاكيد كرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب