12:21:54 - چهار شنبه 20 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نتایج سفر رئیس جمهور به استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 

دكتر روحانی و كاروان تدبیر و امید در سفر استانی به سمنان با اتخاذ تصمیمات اساسی و با اختصاص اعتبار كلان برای رفع چالش های فرارو، بهاری ماندگار در سال 95 برای اهالی این استان پهناور ایران رقم زدند.

تدبیر و امید دكتر روحانی و اختصاص 927 میلیارد تومان برای 67 طرح زیرساختی برای توسعه همه جانبه استان سمنان در بخش های مختلف در بیست و ششمین سفر استانی دولت یازدهم، كام سمنانی را شیرین كرد و به دل آنان نشست. 
استقبالی كه مردم استان سمنان از رئیس جمهوری داشتند، نمادی از استقبال و همدلی ای شد كه از ملت بزرگ ایران در استقبال از نماینده نظام جمهوری اسلامی انتظار هست.
حضور كاروان تدبیر و امید نشان از توجه ویژه دولت یازدهم در رسیدگی به كمبودها و نیازهای حوزه های مختلف در شهرستان های مختلف استان سمنان دارد.
دكتر روحانی رئیس جمهوری ایران در سخنانی در ورزشگاه تختی شهری، خیال همه را از بابت نیازها و مطالبات بخشهای مختلف استان آسوده كرد؛ رئیس جمهوری در بیاناتش به حوزه‌هایی اشاره كرد كه بیشترین نیاز به رسیدگی را در حال حاضر دارند.
راه و راه آهن، راه كارهای تامین آب، ایجاد فناوریهای نوین با هدف اشتغالزایی برای جوانان دانش آموخته دانشگاهی، كمك به تقویت زیرساختهای حوزه گردشگری برای رونق صنعت گردشگری، توجه به كشاورزی و كمك به بازتوانی واحدهای تولیدی، مهم ترین اشاره های دكتر روحانی در سخنرانی در ورزشگاه تختی سمنان بود كه به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفت.
در نشست توسعه ظرفیت های سرمایه گذاری استان سمنان با حضور دكتر روحانی، به صورت ویدئوكنفرانس، رئیس جمهوری پنج طرح را در شهرستان های مختلف افتتاح كرد كه در توسعه این استان نقش اساسی دارند.
در مجموع در بیست و ششمین سفر استانی كاروانی تدبیر و امید به سمنان و به بركت بهار تدبیر و امید حضور رئیس جمهوری، تعداد 23 طرح از جمله عمرانی، خدماتی، صنعتی، كشاورزی افتتاح یا كلنگ زنی شد.
از سوی وزارت صنعت، معدن، تجارت، واحدهای تولید ورق گالوانیزه و رنگی در سمنان، شركت پالایش نفت و گاز پیروزی در شاهرود، واحد مس كاوان عباس آبد میامی، كارخانه تولید نمك خوراكی گرمسار افتتاح و همچنین فعالیت اجرایی طرحهایی مانند توسعه شركت مس كاوان عباس آباد در میامی، كارخانه بسته بندی مواد غذایی در سمنان، كارخانه تولید مینی بوس در سمنان و منطقه ویژه اقتصادی در سمنان از سوی این وزارتخانه آغاز شد.
افتتاح استادیوم 15 هزار نفر ی در سمنان نیز تنها طرح وزارت ورزش و جوانان در سفر كاروان تدبیرو امید بود.
طرحهای وزارت نیرو نیز افتتاح پست 230 به 60 كیلوولت شهید بسطامی در شاهرود ،طرح آبگیری سد مجن و شبكه آبیاری و زهكشی در دامغان افتتاح و فعالیت عملیاتی طرح احداث نیروگاه 10 مگاواتی در دامغان نیز همزمان با حضور كاروان تدبیر و امید آغاز شد.
وزارت بهداشت و درمان نیز مركز آموزشی و پژوهشی درمانی 220 تختخوابی بهار شاهرود را افتتاح و طرح توسعه بخشهایی از مركز آموزشی پژوهشی و اموزشی امام حسین(ع) در شاهرود را آغاز كرد.
وزارت راه و شهرسازی نیز میدان ورودی سرخه، اصلاح و بهسازی جاده گرمسار- چنداب، 247 واحد مسكن مهر،مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی را افتتاح و احداث طرحهایی مانند باند دوم محور دامغان- معلمان و باند دوم محور سرخه- سمنان را آغاز كرد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز افتتاح طرحهای مخابراتی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، شركت ارتباطات زیرساخت، سازمان فناوری اطلاعات و دو طرح از اپراتورهای تلفن همراه را در استان سمنان افتتاح كرد.
آنچه بیشتر مایه خیر و بركت سفر دكتر روحانی از سفر به سمنان بود تصویب 67 طرح با اعتبار 927 میلیارد تومان برای اجرا در سالهای 95 و 96 در استان سمنان بود.
نكته قابل توجه در لحاظ كردن این طرحها، توجه به كمبودها و حوزه هایی كه بود كه بیشتر مورد مطالبه مسئولان و مردم استان سمنان بود.
بهسازی و ایجاد راه های دسترسی مناسب و در شان استان، كمك به احداث سدهایی برای تامین آب، كمك به تقویت زیرساختهای گردشگری مهم ترین حوزه هایی بودند كه به درستی از سوی دولت تدبیر و امید در سفر دكتر روحانی به سمنان، مورد توجه قرار گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب