7:05:16 - یکشنبه 17 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسن روحانی در سالروز ارتش؛ در یک دست تدبیر و عقلانیت داریم و در دست دیگر شمشیر
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 
 

 ئیس جمهور تاکید کرد:‌ ارتش جمهوری اسلامی ایران به کل ملت تعلق دارد و ارتش جناحی و حزبی نیست.

 حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز یک شنبه در مراسم سی و هشتمین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار حرم امام خمینی (ره) اظهار کرد:‌ طبق فرمان و وصیت امام و طبق تدبیر فرماندهی معظم کل قوا، ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی است که به کل ملت ایران تعلق دارد و ارتش جناحی، حزبی، یا این گروه و آن گروه و این قوم و آن قوم نیست، بلکه ارتش اسلام، نظام اسلامی و کل ملت ایران است.

گزیده سخنان روحانی را در ادامه می خوانید:

  • ارتش جمهوری اسلامی از میهن، نظام، قانون، ملت، حیثیت، جان ملت، منافع و مصالح ملی دفاع می‌کند. امام راحل فرمود که یک فرد یا در ارتش می‌ماند و یا به حزب و گروهی تعلق می‌یابد و راه دومی وجود ندارد. اگر فردی می‌خواهد به حزب و جناحی وابسته باشد نباید در ارتش حضور داشته باشد. امام فرمود که وابستگی به جناح و حزب به معنای نابودی ارتش جمهوری اسلامی است که البته این کلام امام راجع به کل نیروهای مسلح صادق است و امام راجع به بقیه نیز با همین صراحت سخن گفته‌اند.
  • این ارتش توانمند و مقتدر با انگیزه‌های دینی و اسلامی به فکر منافع ملی کشور است و از مرزهای جغرافیایی، سیاسی، و فرهنگی کشور و ایمان و آیین مردم به خوبی حفاظت و حراست می‌کند. اگر ارتش جمهوری اسلامی ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، و بسیج مقتدر در دوران دفاع مقدس برابر متجاوزین نمی‌ایستادند، امروز سرنوشت دیگری در انتظارمردم ایران بود.
  • اگر امروز می‌بینید قدرت‌های استکباری و مزدورانشان در منطقه نمی‌توانند چشم طمع به جمهوری اسلامی ایران و نگاه خیانت آمیز به این ملت داشته باشند به خاطر اقتدار نیروهای مسلح است. اقتدار به معنای قدرت مشروع و مقبول است و امروز ارتش و سایر نیروهای مسلح محبوب دل مردم مقبول اذهان و افکار عمومی و مورد اعتماد مردم هستند. اگر امروز در این منطقه‌ی نا امن به کشور امن‌مان و ایران با ثباتمان افتخار می‌کنیم به خاطر داشتن ارتشی قوی ، سپاهی مقتدر و بسیجی دلاور است.
  • همه ما یک هدف واحد را دنبال می کنیم، دیپلماسی ما و نیروهای مسلح ما هدف واحدی را دنبال می کند. هدف ما امنیت ملی ، اقتدار، ثبات، و توسعه کشور است. ما در یک دست کتاب، منطق، تدبیر، و عقلانیت داریم و دردست دیگرمان شمشیر و این دو را در کنار هم می‌بینیم قدرت نرم و قدرت سخت ما و قدرت سرد و گرم ما در کنار هم هستند.
  • وجود نیروهای مسلح برای آن است که اگر متجاوزین دست به سوی منافع ملی ما دراز کردند آن دست قطع و تجاوز دفع شود. دیپلماسی ما نیز در میدان مذاکره به دنبال حفظ حقوق ملت ایران است. و همان طور که نیروهای مسلح در هشت سال دفاع مقدس از جمهوری اسلامی دفاع کردند دیپلمات‌های ما هم در صحنه مذاکرات نه در برابر یک کشور معمولی، بلکه برابر قدرت‌های جهانی با کمال شهامت، ایمان و اقتدار و با همان اوصافی که رهبر معظم انقلاب آنها را متدین و شجاع خواندند در صحنه سخن و مذاکره و دیپلماسی از کشورمان دفاع کردند.
  • همانطور که نیروهای مسلح دست متجاوزین را از این سرزمین قطع و سرزمینمان را از وجود متجاوزان پاک کردند دیپلماتهای ما در صحنه جهانی همین کار را انجام داده و قطعنامه‌های ظالمانه را ملغی و از حق ایران در داشتن توان دفاعی به خوبی دفاع کردند تا جایی که امروز حتی دشمنان ما می‌گویند قدرت و توان نظامی و موشکی ایران نه ربطی به برجام و نه ربطی به قطعنامه‌ی 2231 دارد. خودشان معترف هستند در مذاکرات مبنا این بوده که قدرت نظامی ما حفظ و تقویت شود.
  • کسی که می‌گوید ما قدرت سخت نیاز نداریم ساده لوح است و کسی که می‌گوید ما قدرت نرم نیازنداریم نگاهش کوته بینانه است. ما همه با هم و در کنار هم داخل یک کشتی هستیم که یک نفر آن را فرماندهی می‌کند. ما دارای رهبر واحد، دولت واحد، قانون واحد و ملت واحد و همه در کنار هم هستیم. ولو این که سلیقه ما در گفتار یکی نباشد اما قطعا اهداف ما یکی است و یک مسیر را دنبال می‌کنیم که پایان آن مسیر حفظ حقوق مردم مصالح ملی و اقتدار ملی باشد.
  • همان طور که چند روز پیش در حضور سران کشورهای اسلامی گفتم قدرت جمهوری اسلامی ایران و قدرت نظامی، سیاسی، و اقتصادی ما علیه همسایگانمان و کشورهای جهان اسلام نیست ما قدرت کشورهای اسلامی را قدرت خود و قدرت خود را قدرت کشورهای اسلامی می‌دانیم.
  • آن روزی که بغداد در برابر تروریست‌ها درخطر بود جمهوری اسلامی به ندای ارتش ، دولت و ملت عراق پاسخ مثبت داد و از دروازه‌های بغداد و حرم‌های شریف دفاع و در برابر متجاوزین ایستادگی کردند. روزی که دمشق در خطر بود جمهوری اسلامی و رزمندگان ما بودند که به ندای دولت و ملت سوریه پاسخ مثبت دادند و با اعزام مستشاران از پایتخت شامات و حرم‌های شریف دفاع کردند. من به سران کشورهای اسلامی هم گفتم که اگر پایتخت شما نیز توسط تروریسم و صهیونیست تهدید شود و درخواست کمک کنید قدرتی که به شما پاسخ مثبت می‌دهد جمهوری اسلامی ایران است.
  • دشمن فکر نکند میان ملت و دولت و نیروهای مسلح ما شکاف وجود دارد، همه ما انگشتان یک دست و اعضای پیکر بلندی به نام ملت ایران هستیم. وبه توطئه گران می‌گوییم قدرت نیروهای مسلح ما علیه همسایگانمان نیست، بلکه قدرت ما برای دفاع از ایران اسلامی است و به معنای بازدارندگی فعال است. البته برابر تهدیدها ما هم تهدید می‌کنیم و در برابر تجاوز دست تجاوزگر را قطع خواهیم کرد اما منطق ما صلح ،اخوت، و برادری است. به ویژه با همسایگانمان و جهان اسلام.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب