7:04:12 - یکشنبه 17 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسط دانشگاه آزاد شاهرود اجرا می شود ؛ احداث بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی تولید برق کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری در اجرای شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و با عقد تفاهم‌نامه سه جانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان سمنان و شرکت توسعه عمران شاهرود، در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قرار گرفت.

به گزارش سمنان لاین از دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، بدبعی اظهار کرد:با توجه به رهنمود مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نیز تأکیدات دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در مورد حرکت به‌سوی اقتصاد دانش‌بنیان و تکمیل فرآیند تبدیل علم به ثروت و همچنین در راستای ورود به چرخه اقتصادی کشور بر آن شدیم تا در بحث انرژی‌های نو وارد و در ادامه عقد یک تفاهم‌نامه سه جانبه ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی تولید برق کشور در شاهرود کلید بخورد.

دکتر سید حسین بدیعی افزود: این تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به‌عنوان مجری و پیشنهاددهنده طرح، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان به نمایندگی از استانداری سمنان به‌عنوان مرجع پیگیری در اجرایی شدن طرح و شرکت توسعه عمران شاهرود به‌عنوان سرمایه‌گذار منعقد شد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری در این طرح در مرحله ابتدایی به مبلغ 500 میلیارد ریال تعیین‌شده تصریح کرد: قرار است این نیروگاه در زمینی متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مساحت 100هکتار و با ظرفیت تولید برق در مرحله ابتدایی به میزان 10 مگاوات احداث گردد که ظرفیت 50 مگاوات برای مراحل نهایی نیروگاه پیش‌بینی‌شده و در این مرحله نیز  نیاز به 2500میلیارد ریال سرمایه‌گذاری دارد.

وی تأکید کرد: این تفاهم‌نامه می‌تواند گامی مؤثر در تولید انرژی‌های پاک و نیز تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در بخش تولید نیرو باشد.

 بدیعی در ادامه افزود: در صورت همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و تحقق وعده‌ها خیلی زود می‌توانیم شاهد راه‌اندازی این نیروگاه بوده و در ادامه با اجرای این طرح، در کشور نیز الگوی مناسبی برای استفاده از انرژی‌های پاک باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: در آینده طرح‌های دیگری از این‌دست که به اقتصاد و رشد کشور کمک خواهد کرد در دستور کار این دانشگاه که بزرگترین مرکز دانشگاهی استان سمنان است قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در راستای تبدیل ایده به ثروت و استفاده از انرژی‌های نو از سوی رئیس این واحد دانشگاهی مأموریت اجرای این طرح را در جهت اجرای طرح‌های دانش‌بنیان برعهده‌گرفته است.  

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب