14:32:42 - یکشنبه 17 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقال آب خزر و اینک مردم ….
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – این روزها کمتر جایی دیده می شود که سخن از سفر هیئت دولت به سمنان را نشنویم و در هر مطلب ونوشته ای یا خانواده ای نیست که موضوع انتقال آب خزر ،  تصویب یا منتفی شدن آن مورد پرسش واقع نشود.

در این مقال مجال پرداختن به اهمیت ،مباحث فنی و زیست محیطی طرح که بارها بدان پرداخته ایم نمیباشد و موضوع از زاویه ی دیگری مورد بررسی قرار خواهدگرفت.

با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد طرح موضوع  انتقال آب خزر  مطالبه اصلی مردم در سفر ریاست محترم جمهور محسوب می شود.

لیکن باید توجه داشت طرح موضوعاتی مانند کلنگ‌زنی سد چاشم یا آب نمرود که خود محل اختلاف در استان خواهد شد  نباید بعنوان آلترناتیوی برای انتقال آب خزر به استان لحاظ شود.

لذاموضوع انتقال آب دریای خزر به‌عنوان یک مطالبه اصلی و مهم مردم  ، استاندار محترم و نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی علی الخصوص مهندس خسروی و دکتر احمد همتی که هریک به فراخور موقعیت ها از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند در این سفر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است که از دست دادن آن شاید دیگر قابل جبران نباشد!

از نکات مهم وبرجسته این خواسته مردم ، توجه و عنایت ویژه ی آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان است که  در بخشی از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان  با اشاره به سفر ریاست جمهور به استان خواستاربرطرف شدن مشکلات اساسی استان نظیر آب شد.

لیکن شواهد و قرائن حاکی از تلاش و همت تمامی مسئولان ارشد استان در خصوص این طرح مهم وحیاتی استان است و اینکه این عزیزان در این خصوص آنچه در توان داشته اند را به میدان آورده اند و حجت را بر ما تمام کرده اند واینک نوبت مردم است.

 نقش بی بدیل حضورحماسی مردم در روز سفر و مطالبه ی عمومی از ریاست محترم جمهور با تمام ابزارهای موجود جهت نهایی شدن انتقال آب خزر  برگ زرینی خواهد بود در توسعه و آبادانی منطقه و کشور عزیزمان ایران.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب