7:55:52 - چهار شنبه 13 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جعل نام پروفسور کردوانی در نامه ای سراپا غیرکارشناسی با عنوان «استادان دانشگاه با انتقال آب خزر به سمنان مخالفت کردند» / سمنان لاین : مکری که به خودشان بازگشت!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – در چند روز گذشته با اعلام سفر رسمی دکتر روحانی ریاست محترم به جمهوری به استان سمنان متآسفانه شاهد تحرکات عده ای از به اصطلاح دوستداران محیط زیست هستیم که برای رسیدن به هدف خود هر وسیله ای را توجیه می کنند.

 

 

«بدین‌وسیله جمعی از استادان دانشگاه و متخصصان محیط‌زیست و علوم زمین و منابع طبیعی کشور در اعلامیه‌ای مشترک مخالفت خود را با طرح وزارت نیرو برای انتقال و شیرین‌سازی آب دریای کاسپی به استان سمنان که هم فاقد توجیه اقتصادی است و هم فاقد ارزیابی جامع تخصصی و محیط‌زیستی است اعلام می‌دارند.»

قبل از هرچیز سوال مردم از طراحان پشت پرده این نامه دلسوزانه!!! این است که با کدام معیار و منطقی استاد محترم و کارشناس محیط زیست وارد مسائل اقتصادی شده و می تواند در خصوص توجیه یا عدم توجیه اقتصادی یک طرح نظربدهد؟

بگذریم از اینکه چگونه طرح انتقال آب  از خلیج فارس به کرمان و یزد با قیمت ۱۲۰۰۰تومان توجیه دارد اما انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران و استان سمنان به یک سوم قیمت آن یعنی متر مکعبی ۴۰۰۰تومان توجیه اقتصادی ندارد!

همین نکته نشان از  طراحی پیچیده عده ای انگشت شمار  برای استفاده از نام برخی اساتید محترم برای رسیدن به اهداف خود میباشد.

ماهیت این گروه که خود را به اساتید محترم چسبانده و از نام آنها برای مطامع خودبهره برده اند برای مردم آشکار شده است که نمونه بارز آن این رفتار غیر حرفه ای و غیراخلاقی از قرار دادن نام اساتیدی همچون پرفسور کردوانی بعنوان مخالف طرح میباشد که با توجه به هم استانی بودن ایشان ، این گروه با آوردن نام ایشان در صدر نام اساتید در پی القای پیام معناداری به مسئولین کشور بودند که خوشبختانه با اعلان موضع پرفسور کردوانی در عدم مخالفت با طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران و استان سمنان این ترفند موزیانه را باطل کرده و همگان شاهدبودند که چگونه مکرشان به خودشان بازگشت .

لیکن آنچیزی که این ماجرا و موارد مشابه را برای ما نمایان میسازد  ؛

مطالبه ی مردمی و عزم مسئولان  در هرچه سریع تر اجرایی شدن این طرح حیاتی برای استان سمنان است.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب