8:06:38 - چهار شنبه 13 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه صنعت گردشگري در سمنان نيازمند همكاري، مشاركت و فرهنگ سازي دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئيس كميسيون گردشگري اتاق بازرگاني ، صنايع ، معادن و كشاورزي استان سمنان گفت : توسعه صنعت گردشگري با توجه به پتانسيل هاي موجود در اين استان كار بسيار سختي نبوده فقط به همكاري ، مشاركت و فرهنگ سازي نياز دارد. 
رئيس كميسيون

 سهراب حكيم در ششمين نشست كميسيون گردشگري با رودي فلورين نماينده يونيدو با محوريت طرح تكاپو در سالن جلسات اين اتاق برگزار شد، افزود: براي بسط و توسعه صنعت گردشگري، هم افزايي و همكاري دو جانبه بخش خصوصي و دولتي 
ضروري است.
وي اظهار داشت : استراتژي اسكان استان به عنوان مقصد گردشگري نقشه راه كميسيون گردشگري اين اتاق است. 
حكيم تصريح كرد : اينكه مي گويند در صنعت توريسم و گسترش آن به خوبي عمل نكرده ايم به اين خاطر است كه در سنوات گذشته از سوي دولتمردان توجه كافي به اين موضوع نشده و دردو سال اخير نگرشي تازه به اين صنعت شده است. 
نماينده سازمان جهاني يونيدو(توسعه صنعتي وابسته به سازمان ملل متحد) با اشاره به ظرفيت بالاي جذب گردشگران در ايران گفت: گردشگري در دنيا مجموعه اي بسيار پيچيده و داراي بازيگران فراوان است كه در ايران بايد با اقدام هاي عملي در صدد بهبود و رونق آن در سطح كشور باشيم. 
رودي فلورين افزود : در مقياس جهاني در كشورهاي آمريكاي لاتين، كلمبيا بهخوبي توانسته از ظرفيت هاي گردشگري نهايت بهره را ببرند و كشور آذربايجان در منطقه برنامه مفيدي را دراين زمينه تاكنون در سطح جهان ارايه داده است.
وي اظهار داشت : همه كشور ها از منابع طبيعي و جاذبه هاي گردشگري زيادي برخوردارند اما پيشرفت بعضي از كشور ها در زمينه جذب گردشگر نشان دهنده توجه ويژه اين كشورها به آموزش ها ، تدوين برنامه هاي دراز مدت و رقابت با استاندار هاي جهاني است. 
نماينده سازمان توسعه صنعتي وابسته به سازمان ملل متحد خاطرنشان كرد : اولين كار ساختاري در استان سمنان ايجاد واحدي براي مباشرت گردشگري و ايجاد ارتباط و برنامه ريزي هاي دقيق و ارايه خدمات فني و مشاوران به كارورزان بخش گردشگري است.
فلورين ادامه داد : در كشور ايران و استان سمنان ظرفيت هاي بالايي برجذب گردشگر خارجي وجود دارد و در همين ارتباط نشستي با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و صندوق كار آفريني اميد برگزار شد.
وي يادآور شد : در اين نشست از نظر سياست گذاري امنيت جاده اي، مسايل زيست محيطي و همكاري سازمان يونيدو با
سازمان ها و نهادهاي گردشگري در ايران تصميماتي اتخاذ شد.
وي تصريح كرد : ايجاد تامين يك شبكه با كيفيت از اقامتگاه هاي بومي و محلي در استان سمنان و فراهم كردن بستر تجربه گردشگري براي مردم زمينه اشتغال پايدار و رونق اقتصادي را فراهم خواهد كرد.
فلورين ادامه داد : باسازي راه هاي مواصلاتي بين استاني و شهري و روستاهاي و توسعه جاده شرق به غرب استان سمنان مي تواند به جذب گردشگر و علاقه گشت زني مسافران به استان سمنان را افزايش دهد.
وي با بيان اين كه استان سمنان با تلاش هاي مستمر سازمان يونيدو ،در زمان حاضر به شبكه گردشگري’ اسلو فود’ وصل است اظهار اميدواري كرد : اسلو فود شبكه گردشگري جهاني است كه مهم ترين غذا هاي سنتي و جاذبه هاي گردشگري كشور هاي جهان كه به اين شبكه عضو باشند را به مردم دنيا مي شناساند.
فلورين گفت : بودجه اي را سازمان يونيدو براي تبليغات و آشنايي مردم در سراسر دنيا از جذب هاي گردشگري استان سمنان در نظر گرفته است و با جذب كارآفرين و درگير كردن بخش هاي مختلف گردشگري خصوصي، بستر حضور گردشگر
خارجي در استان سمنان افزايش مي يابد.
هدف اصلي يونيدو، ارتقا و تصريح توسعه صنعتي در كشور هاي كمتر توسعه يافته است. 
مقرسازمان توسعه صنعتي ملل متحد(يونيدو) در كشور اتريش است.
از مجموع يك و 147 اثر تاريخي شناسايي شده در استان سمنان ، بيش از 800 اثر در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب