8:37:59 - سه شنبه 12 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خدمات رایگان آموزش بهداشت دهان و دندان درکلینیک تخصصی دندان پزشکی دانشکده دندان پزشکی سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس دانشکده دندان پزشکی استان سمنان گفت: در این استان فقط یک کلینیک تخصصی دندان پزشکی فعالیت دارد که این تعداد افزایش یابد.

 

مهدی صالحی افزود : مسئولان امر باید برای رفع این کمیود تدابیری اتخاذ کرده چرا که 

بهداشت دهان و دندان اهمیت ویژه ای برای سلامت افراد دارد. 

وی با بیان اینکه مردم به متخصص دهان و دندان و کلینیک تخصصی نیاز دارند، اظهار داشت: تا ماه اردیبهشت سال جاری یک کلینیک تخصصی در شهرستان دامغان و در تابستان امسال یک کلینیک تخصصی دندان پزشکی در گرمسار به بهره برداری می رسد. 

وی به اهمیت بهداشت دهان و دندان در سلامت افراد اشاره و اضافه کرد: به دلیل نبود فرهنگ مناسب و هزینه های بالای درمانی، مردم به این بخش کمتر توجه می کنند. 

وی تصریح کرد : در راستای فرهنگ سازی و با توجه به قرار داشتن در هفته دندان پزشکی، در روز جمعه 27 فروردین ماه در حاشیه برگزاری نماز جمعه پایگاه سلامت دهان و دندان با هدف ارایه خدمات به نمازگزاران دایر می شود. 

وی ه گفت: در روز شنبه 28 فروردین نیز 14 پایگاه سلامت دهان و دندان در سطح شهر سمنان در مراکز بهداشتی این شهر دایر خواهد شد که به آموزش در زمینه های مختلف اعم از استفاده درست از مسواک و خمیر دندان و استفاده از فلوراید برای کودکان تا شش سال انجام می گیرد. 

وی ادامه داد : د از 31 فروردین ماه در کلینیک تخصصی دندان پزشکی دانشکده دندان پزشکی خدمات آموزشی رایگان به عموم مردم ارائه می شود که امر می توانند به قشر های مختلف مردم برای فرهنگ سازی کمک شایانی کند. 

وی تصریح کرد : ارتقاء سلامت دهان و دندان در برنامه نظام تحول سلامت گنجانده شده اما خدمات بسیار محدودی دارند و امید است در سایه این طرح و تدبیر ویژه مسئولان زمینه درمان ارزان و با کیفیت برای قشرهای مختلف جامعه فراهم شود. 

صالحی فرهنگ سازی در زمینه بهداشت دهان و دندان را امری بسیار ضروری دانست و گفت : برای ارتقای سلامت دهان و دندان باید در ابتدا آموزش و بعد پیشگیری صورت بگیرد. 

وی در خصوص دانشگاه دندان پزشکی و هیات علمی این دانشکده توضیح داد : پذیرش دانشجو در دانشکده دندان پزشکی سمنان با 24 نفر عضو هیات علمی از سال 91 آغاز شده است. 

وی رژیم غذایی و تغذیه نامناسب و استعمال دخانیات را 2 عامل مهم در بروز سرطان دهان اعلام کرد و افزود : در این زمینه آموزش، بهترین راه کار است. 

23 الی 30 فروردین ماه هفته دندان پزشکی نامگذاری شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب