9:50:07 - دوشنبه 11 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سازمان مديريت و بازاريابي مقصد در استان سمنان ايجاد مي شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 نماينده يونيدو و مدير اجرايي طرح تكاپو در استان سمنان گفت: سازمان مديريت و بازاريابي مقصد DMO، در راستاي توسعه گردشگري و در قالب طرح تكاپو در اين استان به زودي ايجاد مي‌شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمد اسكندري  با بيان اين كه اين سازمان زير نظر مشاوران سازمان توسعه صنعتي ملل متحد(يونيدو) در استان سمنان ايجاد مي‌شود، افزود : اين طرح در راستاي اجراي طرح تكاپو(توسعه كسب و كار و اشتغال پايدار) اجرايي مي‌شود.
وي اظهار داشت : محور اجرايي اين طرح، جذب گردشگر، طبيعت‌گردي، معرفي جاذبه‌هاي تاريخي و فرهنگي و بهره‌گيري از قابليت قرار داشتن استان در مسير عبوري زائران حرم مطهر امام رضا(ع) است.
اسكندري خاطرنشان كرد : بخش مطالعاتي اين طرح اجرا شده و مراحل اجرايي طرح براي برگزاري نشست‌هاي تخصصي، هماهنگي بخش خصوصي و دولتي، انجام كارگاه هاي آموزشي براي شبكه سازي در حوزه گردشگري و سازماندهي و جذب گردشگر با حضور گروه تخصصي كارشناسي سازمان يونيدو در حال آغاز است.
وي يادآور شد : در اين راستا گروه تخصصي كارشناسي سازمان يونيدو در استان سمنان براي برنامه‌ريزي و اجرايي كردن برنامه‌ها به خصوص در زمينه ايجاد ساختار براي تشكيل سازمان مديريت و بازاريابي مقصد حضور دارند.
نماينده يونيدو با بيان اينكه سازمان مديريت و بازاريابي مقصد زير نظر سازمان يونيدو تاكنون در كشورهاي اتريش و بوتان به طور موفقيت آميز ايجاد شده است، گفت: برگزاري نشست و كارگاه آموزشي با مسئولان شهرداري و شوراي شهر و اتاق بازرگاني سمنان از برنامه هاي سفر دو روزه كارشناسان سازمان يونيدو به استان سمنان است.
وي افزود: انجام بازديدهاي ميداني از آبگرم و شهميرزاد و پروژه‌هاي گردشگري استان از ديگر برنامه‌هاي سفر كارشناسان يونيدو به استان سمنان است.
فلورين سنگس اشميت(Florian Sengstschmid) مشاور كارشناس ارشد گردشگري سازمان يونيدو و عرفان نوروزي كارشناس مسئول سازمان يونيدو به عنوان گروه تخصصي كارشناسي سازمان يونيدو در استان سمنان حضور دارند.
در راستاي اجراي طرح تكاپو سه استان شامل سمنان، كردستان و كرمانشاه به عنوان استان هاي پايلوت انتخاب شده اند كه محور اجراي طرح در استان سمنان،گردشگري، كرمانشاه ، سلامت و در استان كردستان، صنايع دستي است.
براي بالا بردن سهم شغل هاي وابسته به صنعت گردشگري در كشور تقسيم كاري انجام شده است كه بر اساس آن از طريق سازمان آموزش فني و حرفه اي و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آموزش‌ها انجام مي‌شود و سازمان توسعه صنعتي ملل متحد (يونيدو) نيز در اين زمينه همكاري مي‌كند.
در استان سمنان علاوه بر جاذبه هاي فراوان كم نظير طبيعي و گردشگري، بيش از هزار و 400 اثر تاريخي شناسايي شده وجود دارد كه از اين تعداد هزار اثر در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب