9:47:12 - دوشنبه 11 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای نخستین بار در سمنان سرمایه‌گذار هندی تصفیه‌خانه می‌سازد
کانال تلگرام سمنان لاین

یک شرکت هندی با شهرداری سمنان برای احداث تصفیه‌خانه و بهره‌برداری از پساب فاضلاب شهر سمنان مشارکت می‌کند.

به گزارش سمنان لاین حسین موسوی  شهردار سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن استان سمنان در منطقه کویری همواره آب یکی از دغدغه‌های مردم این دیار بوده و از ارزش بالایی هم برخوردار است.

وی افزود: هم‌اکنون که کشور و به ویژه استان سمنان با مشکل کم‌آبی مواجه است باید تلاش کنیم تا از آب موجود بیشترین استفاده را برده و مانع از هدر رفت آن شویم.

به گفته وی هم‌اکنون پساب فاضلاب این شهر در کویر رها شده و مورد استفاده‌ای قرار نمی‌گیرد در حالی که با احداث تصفیه‌خانه قابلیت بازگشت آب به چرخه مصرف و استفاده در فضای سبز و بخش کشت و صنعت و صنعت را داراست و صرفه‌جویی خوبی در مصرف آب صورت می‌گیرد.

شهردار سمنان افزود: با شرکت در فراخوان سرمایه‌گذاری احداث تصفیه‌خانه و بهره‌برداری از پساب فاضلاب شهر سمنان به همراه یک سرمایه گذار خارجی از شرکت فنان تجارت بین‌الملل برنده شدیم و مقرر شد این طرح به صورت مشارکتی اجرا شود.

وی افزود: شرکت فنان تجارت بین‌الملل که یک شرکت هندی دارای مجوز رسمی فعالیت در ایران است پس از چندین بار سفر به سمنان و برگزاری نشست با مسئولان شهرداری به عنوان سرمایه‌گذار با شهرداری در این زمینه  مشارکت خواهد داشت.

موسوی اعتبار این پروژه را 550 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: شهرداری سمنان 25 درصد از این مبلغ را به صورت نقدی و تهاتری تامین خواهد کرد.

وی میزان پساب فعلی شهر سمنان را 100 لیتر در ثانیه برآورد و تصریح کرد: در افق طرح و پس از احداث تصفیه‌خانه و تکمیل شبکه فاضلاب درون شهری این میزان به 350 لیتر در ثانیه افزایش خواهد یافت.

در راستای اجرای این مشارکت خارجی امروز اتاق بازرگانی مشترک ایران و هند جلسه ای در دفتر شهردار سمنان برگزار و در خصوص روند اجرایی این پروژه مذاکره کردند تا زمینه اخذ تسهیلات بانکی و ضمانت نامه‌ها برای سرمایه‌گذار هندی در کشورش فراهم شده و اولین مشارکت خارجی شهرداری سمنان به مرحله عملیاتی نزدیک‌تر شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب