6:35:14 - شنبه 9 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: تلاش دولت برای حل مشكلات مردم جدی است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 استاندار سمنان گفت: دولت تدبیر و امید تلاش می كند در سال جدید برای حل مشكلات اقتصادی مردم گام های اساسی بردارد.

 محمدرضا خباز كه عصر روز جمعه به همراه جمعی از مسئولان استان از روستاهای محروم بخش مركزی شاهرود بازدید می كرد، در حمع اهالی روستای سطوه دهستان طرود حاضر شد.


به گزارش سمنان لاین ازایرناوی در دیدار با مردم این روستا افزود: سال گذشته به خاطر وجود مشكلات ناشی از تحریم های ناجوانمردانه دشمنان، در آمدهای دولت با كاهش اساسی مواجه بود و به همین خاطر در تخصیص اعتبارات با مشكلاتی مواجه گردید.
استاندار سمنان خدمت به مردم و بخصوص اقشار محروم را یكی از نعمت های خداوند به مسئولان دانست و گفت: بنابه فرمایش امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ، خدمت به مردم باید در اولویت كار مسئولان قرار بگیرد.
وی با بیان اینكه مشكلات اساسی استان سمنان جمع بندی شده است، ادامه داد: كمبود آب در بخش های آشامیدنی ، كشاورزی و صنعت مهم ترین مانع گسترش توسعه استان است كه برای تامین آن هم برنامه ریزی شده است.
خباز افزود: استفاده بهینه از منابع آب موجود باید در اولویت قرار بگیرد و به همین خاطر برای حفاظت و لایروبی قنات های استان بیش از 250میلیاردریال اعتبار مورد نیاز است كه تلاش می شود تخصیص آن در سفر هیات دولت قطعی شود.
استاندار سمنان با بیان اینكه، این استان به خاطر نعمت های خدادادی همه شرایط لازم برای توسعه را دارد ، افزود: رسیدن به توسعه با همگامی مردم و مسئولان میسر است. 
خباز گفت: بسیاری از مواد معدنی شناخته شده كشور در استان سمنان موجود است و از سوی دیگر این استان محل ارتباط چند استان بزرگ كشور است كه استفاده بهینه از این عوامل رشد و توسعه استان را در پی خواهد داشت.
منتخب مردم شاهرود در دوره دهم مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت: مردم محروم و بخصوص كویرنشینان ایران با حضور موثر در صحنه های مختلف دین خود را به انقلاب و نظام اسلامی بجا آورده اند.
سیدحسن حسینی شاهرودی افزود: اكنون وظیفه مسئولان است كه بصورت ویژه به این مردم خدمت كنند تا مردم آثار تلاش آنها را در زندگی روزمره خود احساس نمایند.
وی افزود: مردم طرود وسطوه با مشكلات فراوانی دست و پنجه نرم می كنند اما این امر مانع از حضور آنها در صحنه های مختلف نشده ، یطوریكه در انتخابات اخیر یكی از بالاترین آمار مشاركت متعلق به مردم این خطه بوده است.
حسینی ادامه داد: این منطقه از امتیازات فراوانی مانند معادن، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری برخوردار است كه شكوفایی و رونق آنها نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری است.
معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود هم در این نشست مردمی گفت: برغم این كه اهالی روستاهای كویری طرود و سطوه با محرومیت هایی روبرو هستند، اما این مشكلات نتوانسته است آنها را به ترك روستاها وادار كند.
سید محمدرضا هاشمی افزود: با روی كار آمدن دولت تدبیر و امید تلاش های فراوانی برای رفع مشكلات اهالی این منطقه انجام شد كه در این راستا ، آب آشامیدنی روستای طرود در هفته دولت پارسال به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: مردم دهستان طرود بیش از 120 ایثار گر و 20 شهیددر دفاع از ولایت فقیه و نظام اسلامی تقدیم كرده ودر انتخابات اخیر هم مشاركت بالای 80 درصد را بنام خود ثبت كردند.
فرماندار شاهرود با اشاره به سفر هیات دولت در دو هفته آینده به استان سمنان ، افزود: مردم روستاهای شاهرود و بویژه اهالی دهستان طرود برای استقبال شایسته از فرزند استان خود ، برنامه ریزی كرده اند.
شهرستان شاهرود با 52 هزار كیلومتر مربع وسعت و 250 هزار نفر جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد.
شهرستان شاهرود از بعد وسعت یكی از بزرگترین شهرستانهای كشور است و در استان سمنان هم شهرستان شاهرود بالاترین جمعیت را دارد.( لازم به ذکر است از نظر شهری بیشترین جمعیت استان متعلق به شهر سمنان است)
دهستان طرود با 5هزار نفر جمعیت از توابع بخش مركزی است و در 130 كیلومتری جنوب غربی شهرستان شاهرود و در حاشیه كویرمركزی ایران قرار دارد. 
كار اهالی طرود پرورش شتر وگوسفند است ولی كشاورزی در آن به خاطر كمی آب در وسعت كمتری انجام می شود.
جو، گندم، پنبه وسیر محصولات زراعی و خرما، انجیر و انار هم محصولات باغی آنهاست.
روستای طرود سال 1332 زلزله سهمگین 6.9ربشتری را تجربه كرده كه طی آن این روستا كاملا ویران شد و روستای كنونی در حاشیه روستای تخریب شده، بنا شد.
استاندار سمنان در این سفر با مردم روستای سر تخت دهستان طرود هم دیدار كرد و آرامگاه پیر مردان را نیز زیارت نمود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب