16:36:01 - چهار شنبه 6 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون عمرانی استاندار سمنان: باید آب بیشتری به بخش صنعت در استان سمنان تخصیص یابد
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه حدود 90درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، گفت: باید به منظور ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتر باید آب بیشتری به بخش صنعت در استان سمنان تخصیص یابد.

به گزارش سمنان لاین از روابط عمومی استانداری سمنان مهدی زندیه وکیلی در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان در سال جدید که با حضور معاون سیاسی،امنیتی و معاون امور عمرانی استانداری در سالن غدیر استانداری برگزار شد اظهار کرد: باید مدیریت لازم به منظور تعادل بخشی منابع و ابهای زیرزمینی منظور تعادل بخشی آبهای زیر زمینی صورت گیرد.

 وی صرفه جویی در مصرف آب ، اصلاح سیستم آبیاری و تغییر الگوی کشت را از راهکارهای تعادل بخشی مصرف آب عنوان کرد و افزود: اگر آبیاری نوین جایگزین آبیاری سنتی شود فرصت تبخیر پیدا نمی‌شود و می‌توان جلوی هدر رفت آاب را گرفت.

 معاون امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به سهم 90 درصدی آب استان سمنان در بخش کشاورزی خاطر نشان کرد: استفاده از آب در بخش صنعت با ایجاد اشتغال بیشتر و ارزش افزوده بیشتر همراه است و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: بخش کشاورزی از لحاظ سلامت و تغذیه در جامعه بسیار حائز اهمیت است ولی باید به منظور ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتر در بخش صنعت نیز آب بیشتری تخصیص یابد .

 میرزایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان نیز در این جلسه بر لزوم هماهنگی و تعادل دستگاهه‌ای اجرایی ذیربط به منظور عملیاتی شدن حفاظت از منابع آب تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: باید به مسائل مختلف نگاه توسعه ای داشت و می‌توان به تخصیص آب به بخش نیمه فعال تولید و صنعت برخی از مشکلات این بخش را مرتفع کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب