7:59:22 - چهار شنبه 6 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان خواستار کاشت گونه های مناسب درمناطق شهری شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین/  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت : کاشت گونه های مختلف گیاهی و از جمله درختان در فضای شهری باید به گونه ای باشد که شهروندان رویش بهاری و ریزش خزان را تجربه و درک کنند.

 

علینقی حیدریان با توجه به رویکرد آب و هوا خشک استان سمنان گفت : کاشت بیش از حد درختانی نظیر کاج و اکالیپتوس و گونه هایی از این دست که در چهار فصل سبز هستند باید در فضای شهری کمتر شوند.

به گزارش سمنان لاین ازایرناوی با بیان اینکه کاج درختی است که سایه زیادی ندارد، خاطرنشان کرد: همچنین اکالیپتوس جدای از ضریب بالای شکنندگی، مشکلاتی برای خاک و محیط بوجود می آورد لذا باید کاشت درختانی از این دست که در فضای شهری منظر چندان خوبی ندارند باید کم کم حذف یا کمتر شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه فصل خزان نیز همچون بهار زیبایی زیادی دارد، یادآور شد : بسیاری از گونه های درختی در این فصل خشک شده و بذر آن ها قابل کشت است و به همین دلیل می توان از آن ها استفاده کرد.

حیدریان با اشاره به ضرورت رویکرد زیباشناسانه به کشت درختان در فضای شهری ، ادامه داد: در منظر شهری باید به جنس و رنگ درخت ها توجه داشت.

وی تصریح کرد: تنوع رنگ ها در پاییز می تواند زیبایی زیادی ایجاد کند ضمن اینکه مردم گذر زمان و خزان را درک می کنند در صورتی که در درختانی که در تمام فصول سبز هستند این ویژگی وجود ندارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از عدم تولید نهال برخی گونه های کاج و اکالیپتوس در نهالستان های این اداره کل تا دو سال دیگر خبر داد و گفت: البته برخی گونه های کاج مثل کاج مشهد و یا سرو شیرازی، سرو نقره ای و خمره ای که دارای جذابیت های بصری است در فضای شهری مناسب است و تولید آن ها ادامه خواهد داشت.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان 7.3 میلیون هکتار عرصه های این استان را زیرپوشش دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب