7:51:48 - سه شنبه 5 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح يك مركز پژوهش و 2 آزمايشگاه تحقيقاتي با اعتباري بالغ بر 16 ميليارد ريال در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 سه طرح تحقيقاتي دانشگاه علوم پزشگي استان سمنان با صرف 16 ميليارد و 300 ميليون ريال اعتبار روز سه شنبه با حضور معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت و درمان و آموزشي پزشكي به بهره داري رسيد.

به گزارش سمنان لاین ، رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني استان سمنان گفت : اين سه طرح تحقيقاتي شامل مركز پژوهش و توسعه تحقيقات بيمارستان اميرالمومنين، آزمايشگاه خط توليد مركز رشد و فناوري سلامت و آزمايشگاه جامع تحقيقاتي اين دانشگاه است. 
مهدي شادنوش در آيين بهره برداري اين طرح ها در گفت و گو با ايرنا افزود : مركز پرژوهش و توسعه تحقيقات بيمارستان حضرت اميرالامومنين شهرستان سمنان شامل اتاق هاي مركز تحقيقات اطفال ، مركز تحقيقات، سالن كنفرانس، اتاق سايت ، مركز تحقيقات باليني و اتاق معاونت آموزش و پروژهش و با صرف 800 ميليون ريال اعتباربه بهره برداري رسيد.
به گفته وي در اين مركز تحقيقاتي در خصوص گروه هاي زنان و اطفال تحقيقات و پروژهش صورت مي گيرد. 
در بيمارستان حضرت اميرالمومنين سمنان سالانه 2 هزار و 500 زايمان انجام مي شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي سمنان يادآور شد: ديگر طرح تحقيقاتي آزمايشگاه خط توليد مركز رشد و فناوري سلامت است كه در زميني به مساحت 150 مترمربع با صرف چهار ميليارد ريال از محل اعتبارات اين دانشگاه بهسازي و تجهيز و افتتاح شده است.
پركردن خلا توليد و انجام تحقيقات پايه و از جمله توليد آب مقطر در اين مركز انجام مي شود كه به گفته شادنوش تاكنون 9واحد فناور به صورت ثابت فعاليتشان را در اين مركز آغاز كرده اند.
وي آزمايشگاه جامع تحقيقاتي را سومين طرح تحقيقاتي اين دانشگاه اعلام كرد و گفت : اين آزمايشگاه با يكهزار و 338 متر مربع مساحت با هدف فعاليت هاي تحقيقاتي درون و برون دانشگاهي راه اندازي شده است.
وي اعتبار هزينه شده بخش بهسازي اين آزمايشگاه را يك ميليارد و 500 ميليون ريال و بخش تجهيزات آن را 10 ميليارد ريال اعلام كرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب