10:43:47 - دوشنبه 4 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : سرمایه گذاران باید میدان دار اقتصاد کشور باشند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 

 محمدرضا خباز روز دوشنبه در اولین جلسه هم اندیشی فعالان اقتصادی سمنان که در سالن یادگار امام استانداری برگزار شد، افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد در کشور یاشند. 
وی اظهار داشت: در شرایط سخت اقتصادی کشور و فشار تحریم ها و بحران، بخش خصوصی و سرمایه گذاران هستی و دارایی خود را به میدان آوردند و در صحنه بودند و با عبور از موانع اکنون با تلاش های دولت تدبیر امید شاهد به بار نشستن این تلاشها هستیم. 
استاندار سمنان با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای موفقیت هایش در گفت و گوی های بین المللی و به ثمر رسیدن برجام ،گفت : شرایط خوبی برای کشور ایجاد شده و اکنون اعتماد لازم برای ایجاد سرمایه گذاری در کشور برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم شده است.
وی ادامه داد : اکنون دغدغه خاطر سرمایه گذاران کم شده و امنیت و ثبات اقتصادی در کشور برقرار است و همه این نتایج حاصل تلاش های دولت تدبیر و امید است که مجاهدانه و مدبرانه با گام های راسخ در عرصه بین المللی توانست ایران را به جایگاه واقعیش در جهان به اثبات رساند. 
استاندار سمنان با اشاره به برگزاری اولین همایش سرمایه گذاری و نتایج حاصل از آن در استان ابراز امیدواری کرد در سال 95 شاهد رونق اقتصادی در استان سمنان خواهیم بود. 
وی تاکید کرد : با قدم های خوبی که دولت برداشته فضای مناسبی برای رونق و توسعه اقتصادی ایجاد کرد که لازم است همه دستگاه های اجرایی استان و فعالان اقتصادی راه کارهای بهره گیری از این فرصت مناسب را برای توسعه و رونق اقتصادی در سطح استان ارائه کنند.
خباز همچنین از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان خواست تا با توجه به سفر رئیس جمهوری اسلامی به استان سمنان در آینده نزدیک به ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در جهت رفع موانع و مشکلات تولید و رونق اقتصادی و توسعه استان اقدام کنند.
وی با اشاه به رشد تراز تجاری ایران بعد از 37 سال از پیروزی انقلاب گفت: بعد از 37 سال تراز تجاری ایران مثبت بود که این افتخاری ستودنی است و باتوجه به این که درامدهای کشور دچار تزلزل شده بود با تبیین اقتصاد مقاومتی و اجرای اهداف و برنامه های ان درامدهای به ثبات رسید.
استاندار سمنان با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور خاطرنشان کرد : در شرایط فعلی که آرامش اقتصادی در کشور برقرار شده سرمایه گذاران به میدان آمدند و اکنون همه ارکان نظام و دولت باید تسهیل کننده و تسهیل گر در عرصه اقتصادی برای سرمایه گذاران باشند. 
استاندار سمنان همچنین با اشاره به ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان یادآورشد: این مناطق یک پتانسیل خوب برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار است که همه دستگاه ها باید در این زمینه مساعدت و همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به فراهم بودن ارتباط شرق به غرب و شمال به جنوب و ارتباط دریای خزر تا خلیج فارس تصریح کرد: استان سمنان به عنوان پل ارتباطی و دروازه طلایی این مناطق است. 
وی ایجاد قطار برقی، انتقال آب به استان سمنان کریدور جنوب ارتباط بندرعباس به بندر امیر آباد را از جمله اقدامات مهم و اساسی در استان در جهت ایجاد رونق اقتصادی و توسعه استان برشمرد.
وی همچنین با اشاره به بالارفتن حجم صادرات اظهار داشت: یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید درون نگرا است و ما باید به سمت افزایش صادرات و گرفتن بازارهای جهانی حرکت کنیم و در راستای تحقق این امر باید فضا و بستر های لازم را در جهت تسهیل صادرات در کشور برای تولید کنندگان فراهم ساخت. 
ایجاد شهرک صنعتی صنایع دستی ، تشکیل کمیته اختصاصی گردشگری ، تسهیل دسترسی به گواهی صادرات ، از جمله مباحث مطروحه از سوی سرمایه گذاران در این نشست بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب