11:25:00 - یکشنبه 3 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امکان ایجاد70هزار فرصت‌شغلی بدون ایجاد کارخانه جدید در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان،از امکان ایجاد70 هزار فرصت شغلی بدون ایجاد کارخانه جدید و تنها با افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی و تولیدی موجود در استان خبر داد و گفت: واحدهای فعال صنعتی در این استان با میانگین ظرفیت 37 درصدی فعالیت می‌کنند.

به گزارش  سمنان لاین ازایسنامحمدرضا خباز در نخستین شورای اداری این استان در سال جدید، با اشاره به آمار دقیق واحدهای تولیدی فعال و غیرفعال در این استان اظهار کرد: از مجموع یک‌هزار و 792 واحد تولیدی استان سمنان، 621 واحد آن کاملا تعطیل هستند و مابقی نیز با متوسط ظرفیت 37 درصد فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بنای مسئولان دولت بر ارائه آمار واقعی و صادقانه است، به نکوهش ارائه آمار غیرواقعی در گذشته پرداخت و افزود: با وجود مشکلاتی که در این بخش وجود دارد چنانچه نقدینگی لازم در اختیار واحدهای تولیدی مشکل‌دار استان قرار گیرد، بخش مهمی از این واحدها فعال می‌شوند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان به مذاکرات خود با معاون اول رئیس‌جمهور در این خصوص اشاره کرد و از نبود نقدینگی به عنوان مهمترین مشکل واحدهای تولیدی این استان نام برد و گفت: 74 درصد واحدهای تولیدی تعطیل استان سمنان با تزریق نقدینگی فعال می‌شوند.

وی ادامه داد: در دیدار با معاون اول رئیس‌جمهور ضمن تشریح مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان، اعلام شد که چنانچه تسهیلات لازم با بهره کم در اختیار فعالان تولید قرار گیرد تا پایان سال 95 بیش از 70 هزار فرصت شغلی بدون ایجاد کارخانه جدید و تنها با افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی و تولیدی موجود در استان سمنان ایجاد می‌شود.

برنامه دولت تدبیر و امید برای تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی

استاندار سمنان از برنامه دولت تدبیر و امید برای تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی خبر داد و اضافه کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه فعال این استان سرپا بوده و تنها مشکل آنها نقدینگی است و لذا با تزریق نقدینگی و خرید مواد اولیه بدون ایجاد زیرساخت‌های جدید فعال شده و به رونق اقتصادی و ایجاد کار در استان می‌پردازند.

خباز به لزوم همدلی و هم‌افزایی بین مدیران و دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر چه وجود اعتبارات از ابزار اصلی کار مدیران است اما بدون اعتبار و در سایه همدلی، هم‌افزایی و تجمیع توان همه دستگاه‌ها می‌توان گام‌های بلندی برداشت.

شعار سال نباید محدود به بنرها و سخنرانی‌ها شود

وی، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل، تصریح کرد: این نامگذاری با هدف آسیب‌ناپذیری کشور در اثر تکانه‌های اقتصادی جهانی مطرح شده و مهمترین راهکار آن نیز همین”اقدام و عمل”است.

استاندار سمنان با اشاره به برنامه های دولت یازدهم، ادامه داد: دولت تدبیر و امید بزودی مصوباتی را در راستای تحقق این پیام به استان‌ها ابلاغ می‌کند.

خباز از مدیران این استان خواست: حداکثر تا پایان فروردین‌ماه برنامه‌های عملی خود در خصوص تحقق این شعار را  متناسب با راهکارهای دهگانه مطرح شده از سوی رهبری معظم انقلاب به استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه شعار سال نباید محدود به بنرها و سخنرانی‌ها شود،گفت: راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی نه گفتاردرمانی که عمل‌گرایی است.

امضای 60 تفاهمنامه سرمایه‌گذاری در سمنان گامی بلند برای تحقق حقیقی شعار سال

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه استان سمنان پیش از این به پیشواز تحقق شعار سال رفته است به برگزاری همایش بزرگ سرمایه‌گذاری در استان سمنان در اسفندماه 94 اشاره و اظهار کرد: از آنجا که سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری پیش از این ابلاغ شده بود و در همان راستا با توجه به گشایش‌های ایجاد شده در کشور این همایش بزرگ برگزار و دستاوردهای بزرگی برای استان به همراه داشت.

دکتر خباز به امضای تفاهمنامه‌هایی به ارزش دو هزار و 700 میلیارد تومان در این همایش اشاره کرد و افزود: 100پروژه‌ پیشنهادی استان سمنان در چهار پنل به سرمایه‌گذاران ارائه و 60 پروژه آن به امضای تفاهمنامه و توافق‌نامه انجامید.

وی گفت: اگر چنانچه تنها یک سوم این تفاهمنامه‌ها عملی شود به اندازه 10 سال اعتبارات دولتی استان ، سرمایه‌گذاری در استان سمنان انجام شده است که گامی بلند و اتفاقی بی‌نظیر در استان است.

امسال سال رونق اقتصادی در ایران است

استاندار سمنان، با اذعان به اینکه امسال سال رونق اقتصادی در ایران است،گفت: نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری نویدبخش این واقعیت است که امسال سال رونق اقتصادی در کشور است .

وی با اشاره به منویات حکیمانه رهبری انقلاب، گفت: شعار سال گذشته آبی بود بر آتش کینه‌ها و با همدلی ایجاد شده در کشور گام‌های بلند و موثری در کشور برداشته شد و لذا نامگذاری امسال نیز نشان می‌دهد که معظم‌له نیز به این نتیجه رسیدند که امسال نیز سال رونق و پویایی اقتصاد در ایران اسلامی است.

شرط تحقق شعار سال حرکت روی ریل‌های تعبیه شده است

این مقام ارشد اجرایی شرط تحقق شعار سال را حرکت روی ریل‌های تعبیه شده دانست و اضافه کرد: ریل‌های تعبیه‌شده  در راهکارهای دهگانه مقام معظم رهبری بی‌تردید کشور را از نوسانات اقتصادی رهایی می‌بخشد لذا باید برنامه‌ریزی‌ها متناسب با این ریل‌گذاری‌ها انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تمجید از عملکرد مسئولان این استان در سفرهای نوروزی و تنظیم بازار میوه شب عید پرداخت و گفت: خوشبختانه با همدلی و هماهنگی‌های انجام شده امسال با افزایش اقامت مسافران در استان سمنان مواجه شدیم که منافع زیادی برای استان به همراه دارد.

تجلیل استاندار سمنان از مسئولان سفرهای نوروزی و تنظیم بازار شب عید

خباز با بیان اینکه در دو ماه پایانی سال گذشته کارهای خوبی در راستای تبدیل استان به مقصد گردشگران صورت گرفت، افزود: دستاوردهای بدست آمده نتیجه این برنامه‌ریزی ها و همدلی و همکاری دستگاه‌های مختلف بود.

استاندار سمنان همچنین با اشاره به ازیاد میوه در بازار شب عید به گستردگی توزیع میوه در اقصی‌نقاط استان پرداخت و افزود: امسال میوه مورد نیاز مردم نه تنها در مراکز شهری بلکه در دورافتاده‌ترین روستاها نیز با قیمت مناسب و عادلانه تامین شد.

وی به سیر نزولی قیمت میوه در تعطیلات نوروزی اشاره و اضافه کرد: امسال 800تن پرتقال و 350 تن سیب ذخیره‌سازی و با قیمت مناسب توزیع شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب