19:20:38 - شنبه 2 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازدیداستاندار ازسامانه مانیتورینگ مرکز هشدار سریع اداره کل هواشناسی استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان با بیان این که مطلع بودن از اقلیم هواشناسی برای امورات روزمره مردم بسیار مهم است، گفت : هواشناسی یکی از اساسی ترین عوامل رشد و توسعه پایدار بوده و در تمام بخش های اقتصادی، کشاورزی، اجتماعی، حمل و نقل، گردشگری تاثیرگذار است.

به گزارش سمنان لاین  محمدرضا خباز روز شنبه در بازدید از بخش های مختلف اداره کل هواشناسی استان سمنان و همچنین سامانه مانیتورینگ مرکز هشدار سریع و پیش بینی این اداره کل، جمع آوری داده های هواشناسی، پیش بینی و پیش آگهی در زمینه مخاطرات جوی را در تامین و ارتقاء سلامت پروازها و سفرهای ایمن جاده ای بسیار مهم عنوان کرد.
وی افزود : آگاهی و شناخت اقلیم و آب و هوا و تغییرات آن می تواند در تصمیم گیری ها کمک بزرگی کند.
خباز با بیان این که مطلع بودن از اقلیم هواشناسی برای امورات روزمره مردم بسیار مهم است، گفت: پیش بینی هواشناسی مهم ترین عامل در توسعه و ارتقاء فعالیت های زندگی افراد است.
استاندار سمنان ادامه داد: اهمیت هواشناسی در بخش های مختلف به ویژه بخش کشاورزی را بسیار مهم دانست و گفت: فعالیت هواشناسی در ارائه و پوشش اطلاعات جوی در حوزه کشاورزی مهم ارزیابی می شود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان در این بازدید گفت: با راه اندازی سامانه مانیتورینگ مرکز هشدار سریع و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان سمنان، امکان بررسی و تحلیل هم زمان نقشه ها و تصاویر ماهواره ای، ارتباط با ایستگاه های خودکار هواشناسی، ارتباط با سیستم های هواشناسی به صورت آنلاین، مشاهده وضعیت ایستگاه های جاده ای هواشناسی در کشور و استان و تصاویر ماهواره ای(اروپا و خاورمیانه)،ارتباط با دوربین های جاده ای پلیس راه استان و مشاهده مانیتورینگ گرد و غبار فراهم شده است.
غلامرضا حسنی غربا با بیان این که این سامانه توانایی نمایش 64 تصویر به صورت همزمان را دارد، خاطرنشان کرد : برای اجرای این پروژه 600 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی ادامه داد : سمنان اولین استان کشور است که از سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی هواشناسی بهره مند شده است.
حسنی غربا با اشاره به راهبرد سازمان هواشناسی کشور، تصریح کرد: ظرفیت سازی، تحقیق علمی و توسعه فنی، خدمت رسانی، مشارکت، کارآیی و اثربخشی بهتر از اولویت های این سازمان است. 
مدیرکل سازمان هواشناسی استان سمنان افزود: این سامانه مجهز به سیستم ویدئو وال بوده و امکان رؤیت هر یک از تصاویر به صورت جداگانه وجود دارد.
وی شماره سامانه ارتباطی شهروندان با این اداره کل در رابطه با آگاهی از وضعیت آب و هوایی استان را 134 اعلام کرد.
استاندار سمنان در این بازدید که معاون عمرانی استانداری سمنان و جمعی از کارکنان اداره کل هواشناسی حضور داشتند از شش نفر از بانوان شاغل این اداره کل به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته زن تجلیل کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب