15:25:47 - یکشنبه 27 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد 48درصدی بازدید مسافران ازجاذبه های گردشگری و رشد10درصدی اقامت در دوره اول تعطیلات نوروزی
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس ستاد مرکزی خدمات سفر کشور از رشد 48 درصد بازدید گردشگران از جاذبه های گردشگری، تفریحی و تاریخی و رشد 10 درصدی اقامت مسافران در شهرستان های گردشگری کشور در دور اول تعطیلات نوروزی سال 95 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامرتضی رحمانی موحدی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان افزود : در دور اول سفر های نوروزی دیدن گردشگران از مناطق تفریحی و باستانی و اقامت نفر در شب مسافران در شهرهای گردشکری کشور رشد خوبی داشته که این آمار بسیار قابل توجه است.
دور اول سفر های نوروزی از 26 اسفند سال 94 آغاز و تا ششم فروردین ماه سال جاری ادامه داشت که به گفته رحمانی موحدی تاکنون 37میلیون نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری، تاریخی و مذهبی کشور دیدن کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: نظارت های تلفیقی دستگاه های مسئول ستاد مرکزی خدمات سفر نسبت به سال گذشته در این زمان، 12 درصد افزایش داشته است که این امر مبین وحدت و همدلی همه دستگاه های برای پیشرفت این ستاد نوبنیان است.
ریئس ستاد مرکزی خدمات سفر کشور ادامه داد : ستاد مرکز خدمات سفر 18 دستگاه دولتی را به طور دایم و قانونی برای رضایت مردم از سفر در اختیار خود دارد که برنامه ریزی های دقیق برای رونق صنعت گردشکری کشور در حال انجام است.
رحمانی موحدی اهداف سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی را سه سطح ملی، استانی و شهرستانی اعلام کرد و گفت : با نظارت وزارت کشور و معاونت این سازمان زمینه نهادینه شدن ستاد هماهنگی خدمات سفر در کشور در حال انجام است.
وی اظهار داشت : برای اولین بار در کشور، در سال جاری از شش شهردار به عنوان مدیریت برتر در ارایه خدمات در صنعت گردشگری تجلیل خواهد شد.
وی در خصوص حوادث جاده ای یادآور شد : با نصب تابلوهای سرگرمی و تفریحی و ایجاد اوقات فراغت درون شهری می توان از سرعت غیرمجاز در بزرگراه ها و داخل شهری جلوگیری کرد.
وی ایمنی جاده های کشور از مهم ترین اقدامات لازم برای پیشرفت گردشگری در کشور عنوان و اضافه کرد : در سال جاری اقدام جامع فرهنگ سازی و آموزش و ترویج گردشگری باید با کمک همه مسوولان امر تحقق پیدا کند.
وی بیان داشت : کمیته ارزیابی و آسیب شناسی خدمات سفر برای ارایه گزارش تا پایان اردیبهشت ماه در همه استان های کشور باید تشکیل جلسه دهد و تا قبل از تابستان و آغاز مسافرت های تابستانی، چالش های اساسی گردشگری و سفر مورد ارزیابی قرار گیرد.
با تصویب هیات دولت در بهمن سال 1392 به منظور افزایش رضایت مردم از گردشگری داخل کشور ستاد مرکز خدمات سفر زیر نظر وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شکل گرفت.
استان سمنان حدود 800 اثر تاریخی ، طبیعی و مذهبی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور دارد و با توجه به قرار گرفتن در مسیر اصلی تهران – مشهد، سالانه میزبان عبور 20 میلیونی هموطنان از این مسیر است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب