15:34:15 - یکشنبه 27 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار تأکیدکرد؛ مهم ترین برنامه سال گذشته، همایش سرمایه گذاری و امضا تفاهم نامه با چند شرکت داخلی و خارجی
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان گفت : تردد گردشگران و مسافران حرم رضوی(ع) از راه مواصلاتی این استان نه تنها یک تهدید نیست بلکه فرصتی ارزشمند برای رونق اقتصادی منطقه است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمدرضا خباز روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود : یکی از زمینه های ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال، فراهم کردن بستر صنعت گردشگری و بازسازی جاده های مواصلاتی است.
وی اظهار داشت : بیشترین اقامت مسافران براساس آمار موجود در دور اول سفرهای نوروزی، در مدارس و اقامتگاه های ارزان قیمت بوده است که برای افزایش این نوع اقامتگاه ها باید برنامه های با کیفیت تری صورت بگیرد.
وی اظهار داشت : با تکمیل و باسازی سرویس های بهداشتی بین راهی و افزایش امکانات رفاهی از سوی آموزش و پرورش می توان برنامه های گردشگری جامعی را به مردم ارایه داد.
خباز با بیان اینکه شعار اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل زمینه پیشرفت کشور را فراهم خواهد کرد اظهار امیدواری کرد همه بخش های اقتصادی با تمام توان برای تحقق شعار سال گام بردارند.
وی یادآور شد : در سال گذشته برنامه های مهمی برای رونق اقتصادی استان پی ریزی شده که مهم ترین آن ، همایش سرمایه گذاری و امضا تفاهم نامه با چند شرکت داخلی و خارجی به مبلغ 27 هزار میلیارد ریال است.
دبیر خدمات سفر استان سمنان با بیان این که در دور اول سفر های نوروزی 162 هزار نفر در استان اقامت داشتد تصریح کرد: میزان ورود مسافران نوروزی در سال گذشته ، 138 هزار نفر بوده است که این آمار نشان می دهد اقامت گردشگران در این استان هفده درصد رشد داشته است.
حسین خواجه بیدختی اضافه کرد: هشت درصد نسبت به سال گذشته اقامت در کمپ های موقت افزایش داشته است که مدارس، اقامتگاه های غیر رسمی ومکان های اداره اوقاف و امور خیریه بیشترین سهم را از این رشد دارند.
وی ادامه داد: در دور اول سفر های نوروزی بازدید از جاذبه های گردشگری استان سمنان نسبت به سال گذشته رشد 19 درصدی داشته است وافزایش پنج برابری گردشگران خارجی در این مدت بسیار چشمگیر است.
خواجه بیدختی تصریح کرد : بازدید از امامزاده هاو اماکن مذهبی بیشترین آمار حضور گردشگر را به خود اختصاص داده است که بقعه متبرکه امامزاده یحیی(ع) در سمنان و چشمع علی و شیر قلعه از مهم ترین مناطق گردشگر پذیر بوده اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان تصریح کرد : در این مدت 922 هزار و 905نفر وارد این استان شدند و این رقم در سال گذشته یک میلیون و پنج هزار و 651 نفر بودند.
خواجه بیدختی اضافه کرد: افزتایش چهار درصدی آمار تصادفات جاده بسیار نگران کننده است و براساس گزارش پزشکی قانونی تعداد متوفی بر اثر تصادف در راه های مواصلاتی استان سه برابر شده است.
سالانه 20 میلیون مسافر و گردشگر از استان سمنان دیدن می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب