8:42:56 - شنبه 26 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نهایتا اعلام شد ؛ غلظت تمامی انواع گرد و غبار فروسیلیس سمنان بیش از حد مجاز است
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان طی نامه‌ای به استانداری سمنان، میزان آلایندگی شرکت فروسیلیس را اعلام کرد.

با توجه به تأکیدات استاندار سمنان و مصوبه کارگروه سلامت و امنیت غذایی پیرامون ارائه نظریه صریح دانشگاه علوم پزشکی سمنان در خصوص میزان آلایندگی شرکت فروسیلیس و تأثیرات آن بر شیوع سرطان، جوابیه‌ای از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان به استانداری سمنان ارائه شد.

در جوابیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آمده است: با توجه به اندازه‌گیری‌های انجام‌شده در داخل محیط شرکت فروسیلیس ایران در سال 93 غلظت گردوغبار کلی شامل تمامی انواع گردوغبار موجود ازجمله سیلیس رسوبی و کریستالی در تمامی ایستگاه‌ها بیش از حد مجاز و غلظت سیلیس کریستالی در تمامی ایستگاه‌ها کمتر از حد مجاز گزارش شده است.

همچنین در سال 94 غلظت گردوغبار کلی در تمامی ایستگاه‌ها و غلظت سیلیس کریستالی در سالن همکف (چرخ ریخته‌گری) و سقف 40/3 یا ذوب‌گیری کمتر از حد مجاز گزارش شده است.

به‌منظور قضاوت بهتر پیگیری لازم به‌منظور نمونه‌برداری و آنالیز سیلیس کریستالی با استفاده از تکنیک‌های اندازه‌گیری دقیق (XRD) در تمامی قسمت‌ها در سال جاری توسط این دانشگاه انجام ‌شده است که نتایج آن به محض وصول اعلام خواهد شد.

ازنظر وضع سلامت ریوی کارگران، هر ساله معاینات پزشکی دوره‌ای توسط متخصص طب کار و تحت نظارت این دانشگاه انجام می‌شود که با توجه به آزمایش‌های انجام‌شده ازجمله اسپیرومتری، رادیوگرافی وHRCT (سی‌تی‌اسکن با وضوح بالا) مواردی از بیماری سرطان ریه مرتبط با سیلیکوریس تا به حال اثبات نشده است.

ضمن اینکه بر اساس کتابچه حدود مواجهه شغلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ماده سیلیس سرطان‌زای درجه 82 (احتمال ایجاد سرطان برای انسان) است که با توجه به این موضوع پایش و اندازه‌گیری‌های مستمر گردوغبار محیط کار، تعیین وضعیت سلامتی کارگران و پیگیری انجام اقدامات کنترلی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب