17:57:16 - شنبه 26 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تنها ملک باقیمانده در بلوارسعدی سمنان / توافق یا تخریب با حکم دادگاه ؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین-پرسش مردم از مجموعه ی مدیریت شهری سمنان این است که  تعریض خیابان سعدی سمنان که سال هاست از اجرای آن می گذرد چه زمانی به سرانجام خواهد رسید؟

 

این طرح که در دوره مدیریت مهندس خسروی شهردار وقت سمنان با آهنگ سریع و قابل قبولی شروع شد دو شهردار دیگر را در کارنامه خود دید و اکنون به شهردار سوم پس از خسروی رسیده اما هنوز معطل یک باب منزل مسکونی با کاربری مطب مانده است.

 

طبق  شنیده ها تفاوت قیمت مابین شهرداری سمنان و مالک مانع توافق طرفین شده است لیکن آنچه مایه ی تاسف است متضرر شدن 200 هزارنفر از مردم یک شهر در خیابان اصلی مرکز استان از جنبه های ایمنی ، تصادف ، زشت شدن منطره شهر و… میباشد.

 

اینکه مالک مورد نظر از قضا از قشر محترم و زحمتکش پزشکان میباشند توقع بیشتری در بین مردم ایجاد کرده تا برای سلامتی مردم با تقاضای متعارف جهت واگذاری ملک به شهرداری اقدام نماید.

 

پس از گذشت سالها و امیدواری مردم با ورود شهردار جدید کار بجای حل معضل به نصب بنر و پاسخ مالک با پارچه نویسی رسیده که دستمایه ی طنز تلخی برای مردم را فراهم کرده است!

 

پاسخ یکی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر سمنان  به پرسش سمنان لاین مبنی بر چرایی تأخیر دراقدام شهرداری از مجاری قانونی و قوه قضاییه :

زمان بر بودن این فرآیند و همینطور در صورت توافق معمولا با معاوضه ملک با زمین و… صورت می پذیرد اما با حکم کارشناسی دادگستری این پول نقدا پرداخت می شود که با توجه به مشکلات شهرداری در منابع مالی ، شهرداری سمنان تمایل بیشتری با توافق دارد ولی در صورتیکه حکم کارشناسی دادگاه صادر شود مبلغ آن بسیار کمتر از مبلغ درخواستی مالک خواهد بود.

 

شواهد نشان می دهد که در این موضوع ، بین شهرداری و مالک توافقی در کار نخواهد بود و نهایتا حکم دادگاه باتعیین قیمت کارشناسی پایان بخش این زیاده خواهی مالک از یکسو و شرایط سخت در منابع مالی شهرداری از سوی دیگر خواهد بود که امیدواریم با دستان شهردارجدید و مصمم سمنان که در همین مدت کوتاه حضورخود، نقش موثری داشته  این گره ی کوچک اما محکم و سرشار ازخود بینی و فارغ ازنوع دوستی باز شود.

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب