18:54:26 - یکشنبه 20 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: برای تحقق اقتصاد مقاومتی راهی جز شفاف سازی اقتصاد نداریم
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین-  استاندار سمنان با اشاره به نامگذاری امسال به سال ‘اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل’ از سوی رهبری گفت : برای تحقق اقتصاد مقاومتی راهی جز شفاف سازی اقتصاد نداریم.

محمدرضا خباز روز یکشنبه درپیام تبریکی به شهروندان سمنانی به مناسبت حلول سال جدید با تاکید بر رعایت راهبرد سال جدید از سوی مسئولان سیاسی ،اجرایی، لشکری و کشوری افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی ابتدا باید به اصول اقتصاد مقاومتی ایمان داشت.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی فقط بیان نیست و باید به آن عمل شود، اظهار داشت : برای عملی شدن اقتصاد مقاومتی در تمام بخش ها باید تلاش شود، کشاورزان باید به افزایش بهره وری، تولیدکنندگان به افزایش کیفیت و مسئولان به خدمت علمی و دقیقه به تولیدکنندگان توجه داشته باشند.
استاندار سمنان به 24 بند سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس این اصول، تمام امکانات کشور مانند دوران دفاع مقدس باید متمرکز برای کارآفرینی باشد و از اقتصاد دانش بنیان به عنوان میان بُر برای هدف استفاده شود.
خباز ادامه داد: هدفمندی یارانه ها نیز که به شکل فعلی در مسیر اقتصاد مقاومتی نیست، باید در مسیر تولید و بهره وری قرار گیرد.
وی با تاکید بر تقویت فرهنگی جهادی در ایجاد ارزشها برای تولید ثروت و کارآفرینی به عنوان اصلی از بندهای سیاستهای ابلاغی رهبری، اظهار کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی به یک سوم و فشارهای ناشی از تحریم، دولت یازدهم با اقداماتش برای حل مشکلات، پیشاپیش به استقبال و اقدام برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی رفته است.
استاندار سمنان مهار تورم 44 درصدی تا حدود 10 درصد را گام اول دولت تدبیر و امید دانست و خاطرنشان کرد: به سرانجام رساندن گفت و گوهای مقتدرانه با زمینه اسلامی و ایرانی، برای برداشتن تحریم های مقابل ملت و کشور، دومین گام دولت یازدهم برای رفع مشکلات کشور بود.
وی تصریح کرد: قدم سوم دولت تدبیر و امید ایجاد رونق است که امیدواریم با اقدامات انجام شده و برنامه هایی که در سال 95 عملیاتی می شود، شاهد تحقق آن باشیم.
وی به وضعیت این استان اشاره و اضافه کرد : : 9 روز پس از برگزاری انتخابات، همایش سرمایه گذاری استان سمنان برگزار شد که به میزان 27 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی تفاهم نامه به امضا رسید که این اقدام حرکت در مسیر اقتصادی مقاومتی است.
خباز با بیان اینکه ما پیشاپیش برای تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان منویات رهبری اقدام کردیم، ادامه داد: این میزان تفاهم نامه سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی، به اندازه 10 سال اعتبارات دولتی استان سمنان است و دولت تمام تلاش خود برای تحقق اقتصادی مقاومتی را دارد.
وی اظهار امیدواری کرد مشکلات و معضلات استان سمنان با سفر دکتر روحانی، رئیس جمهوری کشور تا پیش از فصل گرم سال جدید و خیلی زود، برطرف شود.
استاندار سمنان در بخش دیگری به راه کارهای تامین آب برای استان اشاره و خاطرنشان کرد: برای تامین آب در میان مدت، اعتبار تکمیل آبرسانی از سه سد چاشم، فینسک و کالپوش که مقرر بود در سفر رئیس جمهوری در سال 94 تخصیص یابد، در اعتبار سال 95 گنجانده شد.
وی با اشاره به شرکت رئیس جمهوری برای آئین سالگرد مادر فقید خود به سمنان در اسفند 94، ادامه داد: در این سفر با تقاضای انتقال 1.5 مترمکعب در ثانیه آب از سد نمرود که آبگیری شده و در حوزه سرزمینی تهران قرار دارد، و همچنین انتقال تا 1.5 مترمکعب در ثانیه آب از سمت ورامین به عنوان آب برای بخش صنعت، از سوی رئیس جمهوی موافقت شد که امیدواریم محقق شود.
وی انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی کشور را راهکار بلندمدت برای تامین آب در استان سمنان عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست به این دلیل که انتقال آب حوزه به حوزه، اکوسیستم را بر هم می زند مخالف است که در نشستهایی با مسئولان این سازمان، آسیب زا نبودن انتقال آب از خزر برای اکوسیستم، برای این سازمان اثبات شد.
خباز گفت: در این زمینه نیز توافق های اولیه ای انجام شده که امیدواریم عملیاتی شود زیرا تنها راه نجات استان سمنان را تامین آب می دانیم و تنها در این مسیر می توان به رونق کشاورزی، صنعت و معدن و آسایش مردم امیدوار بود.
استاندار سمنان اظهار امیدواری کرد سال 95 برای ایران اسلامی و ملت همراه با موفقیت های اقتصادی و اخلاقی باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب