16:33:16 - جمعه 18 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منتخب مردم دامغان در مجلس دهم : انجمن نجوم و ستاره شناسی دامغان باید به سطح ملی ارتقا یابد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 منتخب مردم شهرستان دامغان در مجلس دهم باشاره به اینکه انجمن نجوم و ستاره شناسی این شهرستان باید حمایت شود گفت : یکی از راه های حمایت و تقویت این انجمن ارتقا آن به جایگاه ملی است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا ، ابوالفضل حسن بیگی شامگاه پنجشنبه در نشست با اعضای انجمن نجوم و ستاره شناسی این شهرستان و خانواده های آنان در محل تالار همایش های اداره بهزیستی دامغان اظهارداشت : یکی از رموز موفقیت و درخشش انجمن نجوم شهرستان دامغان برگزاری مستمر جلسات اعضای این انجمن در روزهای پنج شنبه هرهفته است . 
وی تصریح کرد : باید از جوانان نخبه به عنوان سرمایه های این جامعه به خوبی استفاده و به آنان بها داده شود . 
وی اضافه کرد : یکی از برنامه های مادر مجلس دهم تقویت مقوله گردشگری ، جهانگردی و انجمن نجوم و ستاره شناسی در شهرستان دامغان است که کمیسیون مربوطه در دفتر نماینده به آن و به صورت ویژه خواهد پرداخت . 
منتخب مردم شریف شهرستان دامغان اضافه کرد : برای رشد و توسعه همه جانبه شهرستان دامغان پارلمان محلی تشکیل می شود و در این پارلمان محلی چگونگی رشد و توسعه شهرستان در تمامی ابعاد و زمینه ها پیگیری و دنبال خواهد شد . 
وی تصریح کرد : زمینه رشد و توسعه شهرستان دامغان در تمامی ابعاد وجود دارد و همه ماباید برای این کار دست به دست هم دهیم تا شهرستان دامغان را به آن هدف و مقصود واقعی برسانیم . 
حسن بیگی با انتقاد از اینکه نام صدروازه که به شهرستان دامغان اختصاص دارد ولی متاسفانه در برنامه های صداو سیما به اسم مرکز استان بیان می شود، افزود : در مقابل این حرکات و رفتارها باید تذکرات لازم داده شود . 
وی گفت : باید تلاش شود نام و جایگاه شهرستان دامغان را در سطح ملی و بین المللی مطرح شود و برای ارتقای این شهرستان کهن و تاریخی بیش از گذشته گام برداریم . 
رئیس انجمن نجوم و ستاره شناسی شهرستان دامغان نیز در این جلسه اظهار داشت : این انجمن 300نفر عضو دارد که ازاین تعداد 50نفر فعال هستند . 
محمود خوشنویسان اضافه کرد : ترویج علم و تعامل با تیم فضایی روسیه و شهر ستارگان و آغاز ترجمه 9 جلد کتاب در سطح دانشگاهی از مهم ترین اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط انجمن نجوم و ستاره شناسی استان سمنان با مرکزیت شهرستان دامغان است . 
وی گفت : اجرای دو طرح ملی که می تواند گردشگری بین المللی را به شهرستان دامغان بکشاند از مهم ترین برنامه های انجمن نجوم و ستاره شناسی شهرستان دامغان در سال 95 است که در دستور کار این انجمن قرار دارد . 
در این آئین از تعدادی از فعالان و حامیان انجمن نجوم و ستاره شناسی دامغان تجلیل شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب