16:30:49 - جمعه 18 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه موقت شاهرود:نوروز بدون خرافات مورد تاکید اسلام است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 امام جمعه موقت شاهرود گفت:صله رحم ،بهداشت و پاکیزکی ،طبیبعت گردی و آموختن از آن همراه با تحول در نوروز بدون خرافات مورد تاکید اسلام است.

 حجت الاسلام حمید عبداللهیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود درحسینیه اعظم این شهر افزود:نو شدن و تحول درونی و بیرونی همزمان با بهار طیبیعت لازمه زندگی فرد و اجتماع است.
وی با تقدیر از استاندار سمنان، فرماندار شاهرود و نماینده منتخب مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی در برپایی نمایشگاه نوروزی ، غرفه های معرفی توانمندی های شهرستان شاهرود، تصریح کرد: مهمان های نوروزی با دیدن این نمایشگاه با زوایای پیدا و پنهان تاریخی، مذهبی و فرهنگی این منطقه آشنا خواهند شد .
به گفته وی ، این نمایشگاه ماندگاری مسافران و زائران امام هشتم (ع) را در پی دارد و به رشد اقتصادی و اشتغال زایی منطقه کمک شایانی می کند. 
وی ادامه داد: در بیانات اخیر مقام معظم رهبری دو واژه نفوذ و انقلابی بودن بسیار مورد تاکید است و مولفه هایی مانند شهادت طلبی ، ایثار و روحیه جهادی و عمل به آرمانهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب از جمله خصوصیات انقلابی بودن بشمار می رود .
خطیب موقت جمعه شاهرود گفت: امام راحل و رهبر معظم انقلاب باروحیه استکبار ستیزی و حمایت از مظلومان نمونه بارز و کامل یک انسان انقلابی در عصر حاضر بشمار می آیند .
عبداللهیان گفت :همه کسانی که دم از امام راحل می زنند باید به آرمانهای وی معتقد بوده و کوشا در عمل کردن به آن باشند .
امام جمعه موقت شاهرودبااشاره به 26 اسفند ماه سالروز درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی افزود:او فرزند امام ، محافظ، مقلد وشاگرد امام راحل بود که هنوز قدر شخصیت ایشان مجهول مانده است .
وی به 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت هم اشاره کرد و گفت: این دستاورد بزرگ با تلاش و حمایت روحانیونی مانند آیت اله کاشانی و سیاست مدارانی مثل دکتر مصدق بدست آمد که در نتیجه دست استعمار انگلیس را از این صنعت مهم و اقتصادی برای همیشه قطع کرد .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب