10:23:49 - چهار شنبه 16 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار؛ آبگرم گمنام سمنان به آبگرم سرعين تنه مي‌زند
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان از اين استان به عنوان استان 4 اقليم ياد كرد و گفت: گردشگران و مسافران نوروزي در سفر به نقاط مختلف استان سمنان، مي‌توانند 4 اقليم زيبا را كنار هم و نزديك به هم تجربه كنند، اين يكي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد استان سمنان است.

به گزارش سمنان لاین ازایسناخبازافزود: كوير بي‌نظير و بي‌مثال سمنان يكي از جاذبه‌هاي گردشگري اين استان محسوب مي‌شود، صفايي كه در كوير سمنان وجود دارد را نمي‌توان در كوه، جنگل و دريا پيدا كرد.

وي ادامه داد: با طي مسافت 2 ساعته در استان سمنان مي‌توان، كوير، جنگل، كوه را تجربه كرد و نهايتاً وقتي از كوه سرازير مي‌شويم شكوه و عظمت دريا را مي‌بينيم، مسافران نوروزي ابتدا كوير سمنان را تجربه كنند، با طي مسافت كمتر از يك‌ساعت مي‌توان به كوه و جتگل‌هاي سرسبز رسيد.

استاندار سمنان با بيان اينكه تعداد زيادي از جاذبه‌هاي گردشگري استان سمنان شناخته شده نيستند، گفت: آبگرم سمنان، به تنهايي به آبگرم سرعين اردبيل تنه مي‌زند، اما متأسفانه گمنام است، اما همين آبگرم گمنام داراي خواص درماني بسيار زيادي است.

خباز همچنين از حيات وحش استان سمنان نيز به عنوان يكي از جاذبه‌هاي گردشگري كم‌نظير در ايران نام برد و گفت: تعداد زيادي از گردشگران و مسافران نوروزي علاقه زيادي به حيات وحش دارند، از اين حيث نيز استان سمنان توانمند و داراي ظرفيت‌هاي زيادي است، بز كوهي، كل، آهو، يوزپلنگ ايراني، گورخر ايراني، انواع پرندگان كم ياب و… در حيات وحش استان سمنان در حال زيست هستند و استان سمنان در بخش گونه‌هاي جانوري و گياهي نيز در كشور نمونه و زبانزد است.

وي خاطرنشان كرد: تمام اين جاذبه‌هاي گردشگري و تنوع‌زيستي باعث شده است تا استان سمنان سالانه پذيران موج عظيمي از گردشگران باشد، نوروز سال 1395 نيز استان سمنان پذيران مسافران نوروزي است.

استاندار سمنان افزود: نوروز سال 1395، استان سمنان از معبر به مقصد گردشگران و مسافران نوروزي تبديل خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب